Fakti.bg | 04.01.2024 06:00:00 | 36

ПСЖ спечели Суперкупата на Франция

Пари Сен Жермен победи Тулуза с 2:0 и спечели трофея от Суперкупата на Франция. Попаденията за парижани бяха дело на Канг-Ин Лий и Килиан Мбапе, като французинът отбеляза страхотен гол. Първата част бе изцяло за столичани, но през второто полувреме те се отпуснаха и Тулуза имаше своите възможности в срещата, но Донарума направи някои бляскави спасявания, за да гарантира успеха на своя тим.

Още в третата минута ПСЖ организира страхотна атака, като топката бе изпратена в наказателното поле към Осман Дембеле, който я върна към точката на дузпата, а Канг-Ин Лий връхлетя върху нея и успя да я вкара в мрежата, за да открие резултата - 1:0.

В 18-а минута Суасо проби в наказателното поле и отправи страхотен удар, който обаче прелетя точно покрай лявата греда на Донарума. Десетина минути след това Баркола бе в опасна зона и опита да преодолее Рест с премерен удар в долния ляв ъгъл, но вратарят се справи чудесно и успя да спаси.

В 37-а минута защитата на парижани не бе добре ориентирана, а Тайс Далинга от Тулуза достигна до добро подаване в наказателното поле и веднага шутира, като Донарума бе безпомощен и с надежда изгледа как топката се отбива от дясната му греда.

В 44-а минута Килиан Мбапе направи страхотен самостоятелен пробив и стреля от вътрешността на наказателното поле, като Рест не успя да реагира, а резултатът бе удвоен - 2:0 за ПСЖ.

В началото на втората част Касерес от Тулуза трябваше да се протегне за топката в наказателното поле, но я прати доста встрани от дясната греда. Малко след това Хакими изпълни брилянтно пряк свободен удар от ръба на пеналтерията, като удари левия страничен стълб а Рест само изгледа топката.

В 64-а минута Сиеро достигна до отбита топка в наказателното поле и стреля много опасно, но кълбото премина на косъм от дясната греда. В добавеното време на срещата Далинга стреля с глава след корнер на първа греда, но Донарума реагира превъзходно, а Николайсен не уцели вратата при добавката си.

Стартови състави:

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума, 21. Лукас Ернандес, 37. Милан Шкриниар, 5. Маркиньос, 2. Ашраф Хакими, 17. Витиня, 4. Кангине, 33. Уорън Заир-Емери, 29. Брадли Баркола, 10. Осман Дембеле, 7. Килиан Мбапе

Тулуза: 50. Рест, 17. Габриел Суасо, 2. Расмус Николайсен, 13. Кристиан Мависа, 23. Муса Диара, 4. Стайн Спиърингс, 24. Кристиан Касерес, 15. Арон Дюнум, 8. Винсент Сиеро ,11. Сезар Жилберт, 9. Далинга