Fakti.bg | 11.01.2024 05:00:35 | 45

Реал Мадрид елиминира Атлетико в луд мач с осем гола и е на финал за Суперкупата

Реал (Мадрид) победи Атлетико (Мадрид) с 5:3 супер мач, който предложи много обрати и драма. Така "кралският клуб" се класира за финала на Суперкупата на Испания, където ще срещне победителя от двубоя Барселона - Осасуна.

"Дюшекчиите" поведоха в резултата в 6-ата минута с гол на Марио Ермосо. Реал направи обрат след попадения на Рюдигер и Ферлан Менди. Антоан Гризман възстанови паритета през първата част.

През второто полувреме Атлетико отново излезе напред след автогол на Кепа, но Дани Карвахал направи резултата 3:3.

В 6-ата минута Самуел Лино стреля от границата на наказателното поле, но Кепа се отчете с прекрасно спасяване. Топката излезе в ъглов удар. Антоан Гризман го изпълни и намери Марио Ермосо, който прати топката в мрежата.

14 минути по-късно Реал успя да изравни. Лука Модрич изпълни корнер и намери свободния Антонио Рюдигер, който необезпокояван отправи хубав изстрел, който нямаше как да бъде спасен от Ян Облак.

В 27-ата минута словенският вратар на Атлетико се намеси и изби в корнер удар на Родриго.

Три минути по-късно отборът на Карло Анчелоти стигна до пълен обрат. Дани Карвахал центрира по земя и намери в наказателното поле другия краен бранител на Реал Ферлан Менди. Левият защитник отбеляза с много техничен удар с левия крак.

В 37-ата минута Антоан Гризман направи резултата 2:2 с прецизен удар от границата на наказателното поле.

В 43-ата минута Ян Облак показа невероятен рефлекс, за да запази паритета. Рюдигер намери Родриго на отлична позиция. Бразилецът финтира защитниците на "дюшекчиите", но ударът му бе спасен с крак от вратаря.

Девет минути след старта на втората част Лино бе на добра позиция в пеналтерията и стреля. Неговият удар обаче премина малко встрани от очертанията на вратата.

В 71-ата минута изстрел на Дани Карвахал бе спасен от Облак, който изби топката в ъглов удар.

Седем минути по-късно Атлетико (Мадрид) на свой ред направи пълен обрат. Футболист на "дюшекчиите" центрира, Антонио Рюдигер и Кепа не се разбраха и вратарят на "кралския клуб" си отбеляза автогол.

В 85-ата минута Реал пречупи Атлетико в зрелищен мач стигна до равенството. Винисиус бе изведен в наказателното поле и пробва късмета си, но Облак спаси. Топката попадна на крака на Джуд Белингам. Неговият удар обаче бе блокиран от защитник на Атлетико. Кълбото отново попадна при него и той подаде към Карвахал, който най-накрая прати топката в мрежата.

Във втората минута на добавеното време Браим Диас си освободи място в пеналтерията и стреля, но изпълнението му премина встрани от вратата на Облак.

Продълженията започнаха без опасности пред двете врати, като двата отбора се стремяха да не допуснат гол.

В 116-ата минута Реал (Мадрид) стигна до победното попадение. Дани Карвахал центрира от десния фланг. Хоселу отклони леко топката, но Стефан Ставич си отбеляза автогол.

Само минута по-късно Гризман можеше да възстанови равенството, но ударът му премина на сантиметри от десния страничен стълб на Кепа.

Във втората минута на добавеното време към продължението Реал (Мадрид) отбеляза и пети гол, който бе дело на Брахим Диас.