Fakti.bg | 17.01.2024 04:30:20 | 56

Втородивизионен отбор сътвори голяма изненада във ФА къп

Втородивизионният Бристол Сити победи Уест Хям с 1:0 у дома в преиграване от третия кръг на ФА къп (1:1 в първата среща).

Срещата започна чудесно за тима от Чемпиъншип, който поведе още в третата минута с гол на бранителя Томи Конуей.

Уест Хям опита да отговори на удара, но Максуел Корне стреля покрай гредата в 25-ата минута, а шут на Дани Ингс бе блокиран от бранител в 37-ата.

Бристол Сити можеше да удвои аванса си в добавеното време на втората част, но Енис Мехмети не намери целта.

Гостите останаха с човек по-малко шест минути след почивката заради грубо влизане на Мохамед Саид Банрама.

Въпреки това Уест Хям имаше възможност да стигне до гол в 67-ата минута, но ударът на Томаш Соучек бе спасен от вратаря на съперника.

Няколко минути след това пропуск за Бристол направи Нахки Уелс.

В други срещи от турнира, играни снощи:

Уулвърхямптън - Брентфорд 3:2 след продължение (2:2 в редовното време) Бирмингам - Хъл Сити 2:1 Болтън - Лутън 1:2 Ийстлей - Нюпорт 1:3