Сензация в Мелбърн! Французойка изхвърли петата в света от Australian Open
Втората ракета на САЩ при жените – Джесика Пегула, сензационно отпадна още във втория кръг на първия за годината турнир от Големия шлем Australian Open. Поставената под номер 5 в схемата Джесика Пегула бе надиграна с 6:4, 6:2 от 51-ата в света Клара Бюрел, като за французойката това е първо класиране за третия кръг в Мелбърн.
Играта на Бюрел бе далеч от перфектната, но французойката получи огромна помощ от страна на Пегула. Американката направи само 9 печеливши удара за целия мач, като за сметка на това допусна 31 непредизвикани грешки.
В третия кръг Бюрел ще срещне сънародничката Оушън Доден, която отстрани италианката Мартина Тревизан след 6:4, 6:4.
Денят все пак не беше катастрофален за американските тенисистки, след като Слоун Стивънс успя да намери място в третия кръг. Бившата шампионка от Откритото първенство на САЩ и полуфиналистка в Мелбърн през 2013-а година се справи с поставената под номер 14 в схемата Дария Касаткина от Русия с 4:6, 6:3, 6:3. За място на осминафиналите Стивънс ще спори с друга рускиня - Анна Калинская, която победи с 6:1, 7:5 Аранча Рус от Нидерландия.
Прочети цялата публикация



Арина Сабаленка продължава победния си марш на "Ролан Гарос"
Звездите в тениса готвят протест срещу Шлемовете: искат повече пари
Стефанос Циципас обвини бившата му за спада и одобрява новата
Българският тенис: Григор Димитров отстъпва, младите звезди изгряват
Антонели влиза в елитния клуб на легендите във Формула 1
Какво стои зад поканата на Зеленски за среща с Путин и означава ли тази покана капитулация на Украйна?
Александър Зверев на крачка от триумфа в Париж
Първият в света 3D строителен принтер с кулокран може да изгражда небостъргачи с височина до 100 метра
ФИФА Световното първенство 2026: Ръководство за груповата фаза
Сензация: Серина Уилямс се завръща през юни?
Ами ако Киев откаже да поръчва продукция за още милиарди на военните ни заводи-Радэв пак ли ще е невинен като за Боташ?
Си Цзинпин обяви "нов исторически етап" в отношенията на Китай и Северна Корея
Натали Трифонова заведе сина си на първия му плаж в Гърция (СНИМКА)
Франция забрани достъп до територията си на израелския министър на финансите
Няма кандидати за нов директор на НСлС
След скандала заради череши: Готви се протест в подкрепа на бащата и детето
Няма желаещи да оглавят Националната следствена служба - нито временно, нито постоянно
Майкъл Олисе ли ще е новата голяма звезда на Световното
Два случая на домашно насилие и закана за убийство разследват в Перник