Елизе Мертенс и Су-Вей Сие грабнаха титлата на двойки в Австралия
Елизе Мертенс (Белгия) и Су-Вей Сие (Тайван) спечелиха титлата на двойки жени на Откритото първенство на Австралия по тенис. На финала двете победиха Людмила Киченок (Украйна) и Елена Остапенко (Латвия) с 6:1, 7:5 за 1:33 час, предва БТА.
Поставените под номер 2 Мертенс и Сие нямаха проблеми срещу 11-е в схемата Киченок и Остапенко, които играха на първия си финал от Големия шлем при женските двойки.
"Докато все още се наслаждаваме и получаваме тази мотивация се получава. Това е много важно... Разбира се, че имаше известно напрежение, но тези мачове са това, за което играеш", каза белгийката след успеха.
Този финал донесе седми трофей за Сие от Шлема на жени двойки, но е първа за нея в Мелбърн. Тайванката спечели четири титли от "Уимбълдън" и две от "Ролан Гарос", включително на тези турнири през миналата година, с двама различни партньори. Сега тя триумфира за първи път на твърди кортове на двойки жени.
На 38 години и 24 дни Сие става втората най-възрастна жена с титла на двойки от Големия шлем. Американката Лиза Реймънд беше с осем дни по-голяма от нея, когато стана шампионка на Откритото първенство на САЩ през 2011 година.
Прочети цялата публикация



Страхотна победа на Флавио Коболи прати Италия на финал за Купа "Дейвис"
Росица Денчева отпадна на полуфиналите на двойки в Египет
Стефани Стоева и Цветина Попиванова си гарантираха медали в Кардиф
Стоева и Попиванова си гарантираха медали от турнира по бадминтон в Кардиф
Росица Денчева се класира за финала на двойки в Гърция
Италия доминира без Синер на Купа Дейвис
Кървавата Ханука в Сидни: 16 жертви, "иранска връзка" и герой, който спаси стотици
Интер излезе начело в Серия "А" след грешки на Милан и Наполи
Красимир Балъков: Първенството ни става все по-интересно, крачка по крачка ще вървим нагоре
Възрастните жени трябва да заменят кафето с чай
Родриго спаси поста на Шаби Алонсо в Реал
Юве с ценен успех над пряк конкурент
Вердер Бремен - Щутгарт 0:4 /репортаж/
Трифонов: Бюджетът за 2026 г. беше твърде социален, направих компромис заради протестиращите
Тимъти Шаламе разкри времевия скок в „Дюн: Част трета“
Сейнт Мирън сензационно спечели Купата на лигата в Шотландия
Трифонов: Направих компромис заради протестиращите
Арис - Олимпиакос 0:0 /репортаж/
Вин Дизел намекна за участие на Кристиано Роналдо в „Бързи и яростни“ (СНИМКА)
Трифонов: Бюджетът за 2026 г. беше твърде социален, направих компромис заради протестиращите