Fakti.bg | 17.02.2024 14:29:21 | 32

Сблъсък на концепции: С 10 българи титуляри и викинга Христов Славия изнесе лекция на 10 стартиращи чужденци от...

Славия победи с 3:0 като домакин Берое Стара Загора в мач от първия кръг на пролетния дял на шампионата на България.

Срещата се игра на "Александър Шаламанов" в София.

Белите стартираха с 10 българи и норвежкия гражданин Николай Христов. Нападателят е с норвежки и български корени и е 23-годишен. Перспективен футболист е.

За гостите в двубоя стартираха 10 чужденци, 6 от които аржентинци. Аржентина е настоящ световен шампион по футбол, а България не е играла на Мондиал за мъже този век в най-любимия по света спорт.

Въпреки това, Славия победи. 2 гола на Тони Тасев (на снимката) до почивката (7' и 37'), второто попадение бе от дузпа. Между тях Галин Иванов също от "белите" пропусна от бялата точка. Владимир Николов в 83-ата минута сложи точка на спора.

Отборът на Славия е 11-ти, Берое 10-ти с точка повече. Първенството е от 16 тима.