Fakti.bg | 01.03.2024 22:30:38 | 38

Изневяра ли е секстингът?

Изпращането на директни сексуални съобщения и дори снимки се категоризира като секстинг. Подобно действие счита ли се за изневяра, когато единият партньор го прави извън връзката?

Какво е изневяра? Отговорът на този въпрос може да бъде различен, в зависимост от това кой отговаря. Ето защо е толкова важно партньорите да говорят открито за своите граници – какво според тях е приемливо поведение и какво не. Следвайки тази логика, секстингът е изневяра, ако прекрачва вече установените граници да допустимо поведение, пише intimno.rozali.com.

За много хора секстингът определено е форма на изневяра – предателство на доверието и връзката с партньора. Секстингът често върви ръка за ръка и с някаква емоционална свързаност с трети човек. Дори нищо да не се е материализирало в реалността, все пак остава желанието за него като основен проблем. Всичко се свежда от намерението. Дори човек да не е правил секс извън връзката си, съзнателното обсъждане на сексуален контакт с някой, различен от партньора, не е нито невинно, нито безпроблемно.

Секстингът като форма на изневяра, ако бъде открит, може да предизвика широк спектър от негативни емоции, точно както физическата изневяра. Чувство на предателство, объркване, ярост, тъга и т.н. Секстингът може да бъде възприет също толкова болезнено като всяка друга изневяра и да доведе до счупване на доверието във взаимоотношенията между партньорите. Така че е валидно да се каже, че последствията от секстинга са също толкова негативни за връзката, а възстановяването ѝ може да бъде също толкова предизвикателна задача, както след физически акт на изневяра.

Ето защо при наличието на изневяра под формата на секстинг, трябва да се положат съзнателни усилия за укрепването на връзката, както при всяка друга изневяра. Откритата комуникация и обсъждане на причините и последствията от подобни действия са много важни. Но на първо място – желанието и на двамата партньори да работят за възстановяване на близостта и доверието помежду си. Установяването на ясни граници за приемливо и неприемливо поведение също е ключов момент.

Прочети цялата публикация