Fakti.bg | 02.03.2024 05:40:24 | 21

Без Везенков Сакраменто победи лидера в Западната конференция

Сакраменто Кинс победи лидера в Западната конференция Минесота Тимбъруулвс със 124:120 след продължение като гост. За Кралете отново не игра най-добрият български баскетболист Александър Везенков, а освен това и звездата на отбора Ди`Аарън Фокс.

И без тях обаче възпитаниците на Майк Браун успяха да изненадат един от най-добрите отбори от началото на сезона в НБА и то в неговата зала. Кингс водеха в резултата през по-голяма част от мача, но позволиха на Горските вълци да стигнат до равенство 115:115 след 48 минути игра.

Продължението на срещата беше нискорезултатно, като Сакраменто позволи на своя съперник да вкара само пет точки, а в атака се представи по-добре.

Най-резултатен за победителите беше Малик Монк с 39 точки. Пореден солиден мач изигра Домантас Сабонис. Литовецът завърши с "дабъл-дабъл" - 21 точки, 15 борби, а към тях добави и 8 асистенции. Кийгън Мъри завърши със 17 точки.

За Минесота Джейдън МакДаниелс вкара 26 точки, а Карл-Антъни Таунс добави още 19 точки.

Горските вълци остават начело на Запад в НБА с баланс от 42 победи и 18 загуби. Сакраменто е седми с 34 успеха и 25 поражения.