Fakti.bg | 02.03.2024 15:16:00 | 34

Крумовград препарира Локо Пловдив

Крумовград победи Локомотив Пловдив с 3:1 в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Първото полувреме в Коматево мина без попадения. Домакините нацелиха веднъж гредата, а в началото на второто полувреме отново напречния стълб ги лиши от гол.

В 55-ата минута все пак Серкан Юсеин откри. След това паднаха още два гола за Крумовград - на Октай Юсеин и автогол на Оливер Камдем. В продълженията Мичи Нтело вкара почетен гол за "смърфовете". Така възпитаниците на Станислав Генчев постигнаха трета поредна поеда от началото на пролетния дял.

Към момента Крумовград заема седмото място с 33 точки, на четири от шестия ЦСКА 1948, но и с два мача повече. Локомотив Пловдив пък е пети с актив от 41 пункта.

В 5-ата минута топката стигна до Деиго Рапосо след изпълнение на корнер. Той стреля извън наказателното поле на "смърфовете", но го направи разочароващо и топката прелетя високо над целта.

Осем минути след това Локомотив Пловдив комбинира добре, а Бабакар Дион се озова в добра позиция с топка в крака в наказателното на домакините. Той обаче се забави и в крайна сметка изстрелът му бе блокиран от Божидар Кацаров.

В 25-ата минута Серкан Юсеин пробва късмета си с удар от дистанция. Изпълнението му обаче не затрудни стража на гостите Кристиан Томов.

Шест минути по-късно Ренан се завъртя технично и от дъгата на наказателното поле пусна подаване зад гърба на защитата към Алекс Колев, но Кристиан Томов изпревари нападателя.

Домакините от Крумовград имаха претенции за дузпа в 35-ата минута, но Красен Георгиев остави играта да продължи.

В 43-ата минута Оливер Камдем получи отдясно и нахлу в наказателното поле на Крумовград. След това той върна назад и топката стигна до Мартин Райнов, който шутира. Ударът му обаче мина до левия страничен стълб на противниковата врата.

Само две минути след това напрежението се прехвърли пред вратата на "смърфовете". Димитър Тонев шутира от вътрешността на наказателното поле, след като топката стигна до него при изпълнение на ъглов удар. Неговият шут с десния крак срещна напречната греда и излезе.

В 50-ата минута Алекс Колев бе близо до гола след грешен пас на стража Кристиан Томов. Нападателят на Крумовград веднага шутира с левия си крак, но изпълнението му срещна напречната греда и не влезе.

Домакините продължиха да са по-опасни. Три минути след удара на Колев - Димитър Тонев успя да проби отляво, финтира добре Евандро и стреля, търсейки далечния ъгъл на вратата. Топката обаче прелетя встрани от целта.

В 55-ата минута Димиър Тонев получи отляво и центрира, а до топката стигна свободния Серкан Юсеин, който с едно докосване я прати в мрежата.

В 64-ата минута футболистите на Локомотив Пловдив имаха сериозни претенции за дузпа след сблъсък в наказателното поле на Крумовград. Играта продължи, а ВАР не се намеси.

Само минута след това Димитър Тонев бе намерен на границата на наказателното поле. Той си поведе добре и шутира, но опитът му бе блокиран, а топката излезе в корнер. Ъгловият удар обаче не предизвика нова опасност пред стража на "смърфовете".

В 77-ата минута Джунейт Али удвои аванса на домакините. Първо Октай Юсеин шутира на далечния ъгъл, но Кристиан Томов спаси с тяло. Топката стигна до Али, който нямаше как да сбърка и вкара втори гол за Крумовград в мача.

Три минути след това нов пробив на Димитър Тонев доведе до сериозни неприятности за Локо Пловдив. Той се справи с противников играч, след което пусна остро подаване към Алекс Колев. Нападателят пък нямаше как да сгреши и сложи край на интригата. Попдението бе записано като автогол на Оливер Камдем, който отклони топката преди тя да пресече голлинията.

В 85-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Владимир Медвед бе изгонен след втори жълт картон, който получи за симулация.

Мичи Нтело отбеляза почетно попадение за "смърфовете" в продълженията. Той получи центриране, което отклони с глава и прати топката във вратата на Янко Георгиев.