Fakti.bg | 02.03.2024 17:44:23 | 40

Здрава битка, голово шоу, но без победител на Славия - Ботев Пд

Славия и Ботев Пловдив не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 2:2 на стадион „Александър Шаламанов“ в последния съботен двубой от 23-я кръг на efbet Лига. Тони Тасев откри от дузпа в десетата, но Янис Карабельов изравни в 48-ата минута и наказа бившия си отбор. Тасев даде нов аванс на "белите" в 50-ата с втория си гол, но Георги Николов влезе от пейката и донесе точката за своя тим в 87-ата минута. "Белите" завършиха мача с човек по-малко, след като Ерол Дост беше изгонен за два жълти картона в добавеното време.

Гостите владееха топката в началните минути и първи отправиха изстрел в петата минута. Тогава Ехидже Укаки нанесе изстрел с десния крак пред наказателното поле, но в ръцете на вратаря Светослав Вуцов.

Славия обаче откри резултата още след първата си по-опасна атака в двубоя. В осмата минута Славия организира първата си по-опасна атака, при която Галин Иванов проби отляво и опита да комбинира с човек в бяло, но защитата на „канарчетата“ се справи. Топката обаче стигна до Ерта Томбак отдясно в наказателното поле, но също опитът му за комбинация бе блокиран. Кълбото попадна в Тасев, който също опита да намери свой съотборник, но се получи рикошет в ръката на Ехидже Укаки и главният съдия Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Тасев, който преодоля Матвей Игонен с мощен удар в десния му ъгъл за 1:0 в десетата минута.

След гола обаче Ботев натисна съперника и се настани по-трайно в неговата половина. Стигна се до няколко ъглови удара, а в 18-ата минута гостите имаха нелош шанс за попадение. Самюел Акере догони топката преди тя да напусне очертанията на терена и центрира, а на далечната греда бе Атанас Чернев, чийто удар с глава беше отразен от Вуцов в корнер.

В 25-ата минута защитата на Славия се справи с центриране в наказателното поле, но след това топката попадна на пътя на Ехидже Укаки, чийто удар от въздуха прелетя обаче високо над напречната греда.

След половин час игра пловдивчани имаше нова отлична възможност да изравнят резултата. Джеймс Ето’о центрира отдясно в наказателното поле, където бялата защита не беше подредена по най-добрия начин, а в малкия пеналт Мартин Секулич беше непокрит и засече топката, но над вратата на Вуцов.

Натискът на Ботев продължи и в 32-ата минута Константинос Балогианис центрира отляво в наказателното поле на втора греда, където Ето’о засече от въздуха, но и той стреля над вратата.

Само три минути след почивката Ботев Пд изравни резултата. Акере комбинира с капитана Ивелин Попов отдясно, а ветеранът центрира във вратарското поле, където защитата на Славия отново не беше добре организирана, а Карабельов надскочи Велко Йеленкович и с глава не остави шансове на Вуцов за 1:1, разписвайки се срещу бившия си отбор. Юношата на Славия показа уважение към "белите" и не се зарадва.

Домакините обаче не се стъписаха и само 120 секунди по-късно отново имаха аванс в резултата. Тони Тасев получи в половината на Ботев Пд, след което напредна към наказателното поле и си нагласи топката на десния крак за изстрел, който рикошира в Ерол Дост и той напрани безпомощен вратаря Матвей Игонен – 2:1. Топката влетя в близкия му ъгъл, а стражът на Ботев Пловдив беше хванат в крачка.

В следващите минути настъпи затишие на терена, което беше по вкуса на "белите".

Петнадесет минути преди края на редовното време обаче Ботев Пд беше на косъм от изравняване за втори път. Резервата Дилан Мартенс беше изведен на левия фланг, влезе в наказателното поле, финтира Ивайло Марков и нанесе мощен изстрел, който разтресе напречната греда зад Вуцов.

"Канарчетата" обаче не се отказаха и успяха да стигнат за втори път до равенството в 87-ата минута. Антонио Перера изведе по чудесен начин Мартенс зад защитата на Славия отляво в наказателното поле, а той пусна топката вдясно на пътя на Николов, който засече във вратата на Вуцов за 2:2.