Fakti.bg | 02.03.2024 18:00:30 | 36

Челси с грешна стъпка в лондонското дерби с Брентфорд

Челси завърши наравно 2:2 в гостуването си на Брентфорд в мач от 27-ия кръг на Премиър лийг. Футболистите на Маурисио Почетино изиграха добра първо полувреме, в което създадоха няколко положения и излязоха напред в резултата с гол на Николас Джаксън в 35-ата минута. “Пчеличките” показаха много по-различно лице през втората част, когато се представиха на много по-високо ниво и осъществиха пълен обрат с попадения на Мадс Рурслев (50’) и особено красиви гол такъв на Йоан Уиса (69’), за да оформи Аксел Дисаси (83’) равенството.

“Сините” овладяха топката в първите минути и логично стигнаха до първото по-интересно положение в срещата в седмата минута, когато Коул Палмър пусна елегантно към Енцо Фернадес, той отклони с едно докосване, но играч в бяло и червено изчисти точно пред Николас Джаксън. Домакините отговориха с воле на Айвън Тони в тялото на Леви Колуил. Минутка по-късно опасно стреля и Йоан Уиса от границата не наказателното поле, но този път Джордже Петрович трябваше да се намесва решително, за да предотврати попадение. .

Точно преди изтичането на половин час игра отново Джаксън бе изведен великолепно от Енцо Фернандес зад гърба на отбраната на “пчеличките”, успя да преодолее дори вратаря, но бранител изчисти от голлинията. Все пак бившият нападател на Виляреал успя да открие резултата в 35-ата минута, когато засече великолепно с глава центриране на Мало Густо и не остави шансове на Марк Флекен.

Малко след попадението Конър Галахър също влезе доста опасно в наказателното поле, но падна след леко съприкосновение с играч в червено и бяло. Халфът поиска дузпа от съдията Джарет Джилет, но вместо това бе декориран в жълто за симулация.

Второто полувреме започна отлично за домакините, като те успяха да възстановят равенството само пет минути след неговото начало. Топката бе пратена силно в предни позиции, където Айвън Тони успя да центрира балонно, отбраната на Челси подцени ситуацията, удар на Серхио Регилон бе блокиран, но Мадс Рурслев се появи на скорост и реализира за 1:1. “Пчеличките” можеха да осъществят пълен обрат само в рамките на три минути, но удар на Витаялий Янелт срещна страничния стълб на Джордже Петрович.