Fakti.bg | 03.03.2024 15:01:46 | 39

ЦСКА с убедителна победа срещу Берое (ВИДЕО)

Отборът на ЦСКА записа убедителна победа с 3:0 над Берое в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига, който се изигра на националния стадион "Васил Левски" навръх 3 март.

В герои за водения от Нестор Ел Маестро тим се превърнаха младия Станислав Шопов и Матиас Фаетон, които се отличиха с голове и асистенции. Заралии играха с човек по-малко от 17-ата минута, когато червен картон за нарушение срещу Фернандо Каранга получи капитанът им Франко Рамос.

Късметът сякаш беше обърнал гръб на Каранга в този мач, като бразилецът на няколко пъти се размина с гола. След този успех ЦСКА събра 48 точки и се изравни с втория Лудогорец, който по-късно днес игра с ФК ЦСКА 1948. Берое пък е 12-и с 25.

Двубоят започна вихрено за ЦСКА, като още в третата минута "армейците" откриха. След центриране от корнер в наказателното поле Станислав Шопов без колебание с левия крак прати топката в мрежата за 1:0.

ЦСКА продължи да води играта и така се стигна до 17-ата минута. Тогава капитанът на Берое Франко Рамос бе изгонен като последен в защитата за нарушение срещу Фернандо Каранга, който се откъсваше сам срещу вратаря.

С 10 души на терена гостите по-трудно оказваха съпротива. В 32-ата минута ЦСКА вече водеше с 2:0. Разписа се Матиас Фаетон, а в ролята на асистент влезе Станислав Шопов, който изведе съотборника си зад отбраната на Берое и той не сбърка отблизо.

Резултатът се запази до края на полувремето, а началото на второто приличаше на първото. ЦСКА отново стигна до бърз гол, с който окончателно погреба надеждите на Берое.

Влезлият като резерва Улаус Скаршем намери Матиас Фаетон, който пусна топката към Станислав Шопов. Ударът на българина беше безпощаден - 3:0 за ЦСКА, а резултатът се запази до края.

ЦСКА можеше да направи победата си още по-убедителна 20 минути преди края, когато Шопов изведе Данило Асприля, колумбиецът стреля, но топката мина на сантиметри от дясната греда.

Три минути преди края и Каранга беше близо до попадение, но отново не успя.