Fakti.bg | 03.03.2024 16:30:45 | 19

Мъри и Гьозтепе направиха огромна крачка към промоция в Суперлигата на Турция

Гьозтепе на Станимир Стоилов направи огромна крачка към промоция в Суперлигата на Турция. "Гьоз-Гьоз" се наложи с 2:0 над намиращия се в отлична форма Болуспор пред 16 000 фенове на "Гюрсел Аксел" в Измир. Двубоят, който беше от 25-ия кръг на Първа лига, беше изгледан на живо и от президента на "жълто-червените" Расмус Анкерсен.

И двата гола за успеха на домакините вкара Ромуло. Бразилецът откри резултата в продължението на първата част от дузпа, спечелена от бившия футболист на ЦСКА 1948 Елитон. В началото на второто полувреме нападателят вкара втория си гол.

С успеха отборът на Мъри събра 52 точки и заема второ място във временното класиране. Тимът увеличи аванса си пред третия Коджаелиспор на седем точки. Болуспор, който преди този мач беше спечелил пет от последните си шест мача, е седми с 39 точки. За Суперлигата се класират директно първия и втория в крайното класиране.

Двубоят премина изцяло под контрола на отбора Гьозтепе. Тимът на Мъри Стоилов натиснаха още от самото начало в търсене на победата. С пропуски се отличиха Таха Алтъкардеш, Ялчън Каян и Ромуло.

Така се стигна до продължението на първата част, когато Ахмед Илдъз центрира от корнер, а Елитон нанесе удар с глава, който срещна ръката на противников защитник. Първоначално това не беше видяно от главния съдия, но след намесата на ВАР "жълто-червените" получиха дузпа. Зад топката застана Ромуло, който не сбърка за 1:0.

Втората част започна силно за домакините, които нанесоха своя удар в 49-ата минута. Тогава Ялчин Каян напредна през центъра, а след рикошет в противников футболист Ромуло се озова сам срещу вратаря и бразилецът с хладнокръвен удар матира вратаря за втори път.

До края на двубоя Гьозтепе задържа аванса си и се поздрави със заслужена победа.