Fakti.bg | 04.03.2024 06:15:54 | 31

Наполи уби тотално надеждите на Ювентус за титла

Наполи победи Ювентус с 2:1 в мач от 27-я кръг на Серия А. Головете за домакините бяха дело на Хвича Кварацхелия и Джакомо Распадори, а за гостите точен бе Федерико Киеза. Наполи владееше много повече топката, като контролираше кълбото, но и двата отбора имаха сериозни възможности за попадения. Влахович изпусна няколко чисти шанса за гостите. С тази победа Наполи е вече 7-и с актив от 43 точки, докато Ювентус остава 2-и с 57 с пункта на сметката си, на цели 12 от лидера Интер и с мач повече.

В 10-а минута Душан Влахович получи прехвърлящ пас в зоната пред вратата и стреля опасно с глаав, но точно до външната страна на дясната греда. В 34-а минута отново Влахович бе в центъра на вниманието, като нападателят пое топката в наказателното поле и стреля рязко, но кълбото разтресе единствено дясната греда.

Две минути преди края на първата част Хвича Кварацхелия отправи удар от движение в наказетлоното поле и преодоля вратаря, отправяйки топката в долния ляв ъгъл на вратата - 1:0 за Наполи. В последната минута на редовното време за първото полувреме Влахович достигна до отбита топка в наказателното поле, но я изстреля малко встрани от дясната греда.

В 53-а минута Андреа Камбиазо овладя перфектно подаване в наказателното поле, освободи си пространство за удар, но той премина точно над напречната греда. Ювентус не осъществи някакъв грандиозен натиск, но стигна до своя шанс в 81-а минута. Федерико Киеза овладя с чудесно първо докосване убийствен пас на границата на пеналтерията и завъртя топката в долния ляв ъгъл в марков стил - 1:1

В 85-а минута Наполи имаше претенции за дузпа, която първоначално не бе отсъдена. В крайна сметка главният арбитър бе посъветван сам да разгледа ситуацията на ВАР монитора и след това даде наказателен удар за домакините. С изпълнението се нагърби Виктор Осимен, но стреля много слабо и Шчесни успя да избие. Това обаче не бе достатъчно, тъй като Распадори бе най-съобразителен и успя да добави отскочилата топка във вратата - 2:1 за Наполи.

В третата минута на добавеното време Федерико Киеза получи пространство в наказателното поле, след като овладя подаване, но шансът беше пропилян, защото ударът му премина безопасно над напречната греда.