Cross.bg | 05.03.2024 05:58:00 | 59

Левски победи Хебър като гост с 1:0

Левски продължи перфектното си представяне в родната efbet Лига, като „сините" записаха пети пореден успех в българския футболен елит. Това се случи в заключителния дуел от 23-ия кръг при визитата на Хебър, след като същинско бижу от Фабио Лима в 74-ата минута раздели двата отбора на „Георги Бенковски" в Пазарджик (0:1). В хода на първото полувреме столичани бяха по-дейният отбор, но редица пропуски, както и няколко важни спасявания от Петър Деберлиев запазиха нулевото равенство до почивката. През втората част пък Ангел Бастунов вкара гол за пазарджиклии, но той бе отменен поради засада на асистиращия - Атанас Кабов. По този начин „сините" някак се реабилитираха пред своите привърженици, след като в края на 2023-а година точно на този стадион Хебър изхвърли Левски рано-рано от турнира Sesame Купа на България, което беше прието трагично от феновете на столичния тим. Победата направи така, че Левски вече е с 44 точки на четвъртата позиция, а третият ЦСКА е с четири пункта повече. Хебър остана 13-и с 20 точки. В следващия кръг пък Левски приема Крумовград, докато Хебър ще гостува на Пирин.