Fakti.bg | 05.03.2024 21:59:40 | 40

Мбапе класира ПСЖ напред в Шампионската лига

Пари Сен Жермен победи с 2:1 Реал Сосиедад в мач реванш от осминафиналната фаза на Шампионската лига.

В 10-а минута Брадли Баркола получи чудесно подаване в наказателното поле и пропусна златен шанс, като Ремиро блесна със страхотно спасяване. Само шест минути след това Дембеле демонстрира страхотен поглед и подаде към Килиан Мбапе, а последният овладя в наказателното поле, след която финтира добре и стреля с десния крак в далечния ъгъл, а стражът на гостите само изгледа топката, която буквално разкъса мрежата - 1:0 за ПСЖ.

В 29-а минута Алекс Ремиро беше принуден да се намеси, за да откаже Килиан Мбапе. Нападателят на парижани получи на чиста позиция и опита удар с първото си докосване, но стражът на Реал Сосидеад впечатли със спасяване с крак.

В първата минута на добавеното време за първата част Такефуса Кубо си освободи пространство и стреля с левия крак, като ударът бе много силен, но премина встрани от десния страничен стълб на Донарума.

В 56-а минута Килиан Мбапе отново бе изведен по страхотен начин, като френският нападател навлезе с топка в крака в наказателното поле и се нагласи добре, за да стреля с десния крак в близкия ъгъл на Алекс Ремиро, който за втори път в мача бе безпомощен - 2:0 за ПСЖ.

В 63-а минута Зубименди видя шанс за подаване и достави чудесен пас в наказателното поле за Баренечеа, който се бе появил като резерва, и стреля с глава, за да намали резултата. Попадението бе обаче отменено поради засада, а ВАР потвърди решението на страничния арбитър и резултатът остана непроменен.

Пет минути след това Ашраф Хакими демонстрира страхотната си скорост на фланга и дриблира по чудесен начин, като реши да завърши сам, но Ремиро внимаваше и успя да избие встрани. В 76-а минута домакините отново имаха шанс да вкарат почетно попадение, като Хамари Траоре намери пролука, за да подаде в наказателното поле, а Зубименди бе на страхотна позиция, но ударът му с десния крак бе крайно неточен и излезе в аут.

Само две минути след това Реал Сосиедад организира нова добра атака вляво, като кълбото бе върнато на точката на дузпата, където Бенят Туриентес връхлетя върху топката и шутира силно с левия крак, но Донарума блесна със спасяване.

В 89-а минута Реал Сосиедад изпълни корнер, а Туриентес стреля, но Донарума спаси. Последва нов шут на същия футболист, но стражът на ПСЖ за пореден път се справи, но при добавката от капитана Микел Мерино италианският вратар бе безпомощен и топката влетя във вратата му - 1:2.

Във втората минута на добавеното време Мбапе получи на левия фланг и пусна хубав пас зад гърба си към Витиня, а последният бе очи в очи с противниковия вратар, като опида удар, който обаче бе отразен от Ремиро.