Fakti.bg | 06.03.2024 06:00:41 | 28

Килиан Мбапе и Хари Кейн в голмайсторско преследване в Шампионската лига

Килиан Мбапе и Хари Кейн бяха героите съответно за Пари Сен Жермен и Байерн (Мюнхен) в реваншите от 1/8-финалите на Шампионската лига. И двамата реализираха по два гола, съответно за успеха с 2:1 на парижани над Реал Сосиедад и за победата с 3:0 на баварците над Лацио. Те направиха и своеобразно голмайсторско преследване помежду си.

С първия си гол в мача срещу Реал Сосиедад в 15-ата минута, Мбапе стана първият играч този сезон в топ 5 първенствата на Европа, който има участие в 40+ гола във всички турнири. Само няколко минути по-късно Кейн стана вторият футболист със същото постижение, след като се разписа във вратата на Лацио в 38-ата минута. Французинът стигна до тази кота в рамките на 34 мача, а англичанинът в рамките на 33 срещи.