Fakti.bg | 08.03.2024 08:30:51 | 41

Отново Меси и Суарес носят точки на Интер Маями

Интер Маями направи 2:2 при гостуването си на Нешвил в първи мач от осминафиналите на Шампионската купа на КОНКАКАФ. Головете за тима на Херардо Мартино отбелязаха големите звезди Лионел Меси и Луис Суарес. Интер Маями губеше с 0:2, но стигна до равенството с късно попадение на Суарес и е фаворит преди реванша на 14 март.

Меси вече има 4 гола в последните три мача на отбора си, а привлеченият в началото на годината Суарес също демонстрира добра форма и имаше ключов принос за изгодния резултат, до който се добраха "чаплите".

Началото беше за домакините, които откриха още в 4-ата минута. Шакийл Мур пусна хубав извеждащ пас към Джейкъб Шафълбърг и той прати топката в мрежата. Интер Маями отговори с пропуск на Меси, който стреля в аут от границата на наказателното поле. Аржентинецът можеше да изравни в края на полувремето, но беше спрян от стража на Нешвил Джо Уилис.

Втората част започна с нов гол на Шафълбърг. Канадецът изненада Дрейк Календър с много силен удар, който се заби в горния ляв ъгъл на вратата и Нешвил беше напът да си отмъсти за загубата от Интер Маями с дузпи във финала за Купата на лигите през миналата година. Не след дълго обаче Суарес подаде на Меси, който нямаше нужда от много време, за да върне интригата - 1:2.

В 57-ата минута гол на гостите беше отменен заради засада. Малко преди края Шакийл Мур вкара трето попадение за Нешвил, но и то не беше зачетено, защото нападателят на домакините се намираше в нередовна позиция. Така се стигна до петата минута на добавеното време, когато Серхио Бускетс центрира към Суарес и уругваецът беше точен с глава - 2:2.