Делегация на КНДР пристигна на посещение в Монголия ВИДЕО
Севернокорейска делегация е на посещение в Монголия, съобщи държавната новинарска агенция КЦТА, цитирана от Ройтерс и БТА.
Заместник-министърът на външните работи на Северна Корея Пак Мьон-хо е бил приет вчера от монголския президент Ухнаагийн Хурелсух.
Това е рядко посещение в чужбина на делегация на затворената комунистическа държава. Северна Корея, изглежда, разширява своите дипломатически контакти, след като затвори плътно границите си по време на пандемията от новия коронавирус, отбелязва Ройтерс.
Севернокорейският заместник-министър на външните работи и монголският президент са обсъдили развитието на приятелските отношения, установени между техните държави от предишни лидери, и засилването на двустранния обмен и сътрудничество.
Очаква се руски заместник-министър на културата да посети Северна Корея по случай годишнината от двустранно споразумение, съобщи още КЦТА.
Пхенян и Москва, които Западът постави в международна изолация, засилиха сътрудничеството помежду си. Северна Корея по-конкретно е обвинявана, че доставя на Русия оръжия за войната ѝ срещу Украйна.
Прочети цялата публикация



Премиерът Гюров: От подкрепа преминаваме към конкретни действия за Украйна (ВИДЕО)
Андрей Гюров и министри от служебния кабинет са на посещение в Украйна
„Укринформ“ потвърди: премиерът на България и ключови министри пристигнаха в Киев
Гюров и министри са на посещение в Украйна! Каква е целта на визитата им?
Премиерът Гюров и министри са на посещение в Украйна
Зеленски пристигна в Дамаск за разговори със сирийския президент
Буданов: Уиткоф и Къшнър готвят посещение в Киев след православния Великден
Мелони обсъди енергийната криза с емира на Катар
Зеленски пристигна изненадващо в Истанбул
Пакистан и Афганистан преговарят за мир
Реал Мадрид срещу Байерн Мюнхен - "Бернабеу" очаква спектакъл
65 години по-късно: историческа промоция за отбор в Чемпиъншип (видео)
Конте: Победата над Милан е важна крачка към Шампионската лига
Бенфика и Моуриньо се предадоха в битката за титлата
OpenAI отвръща на удара: Компанията поиска разследване на Илън Мъск за антиконкурентно поведение
В Поморие няма да има вода до 16:00 ч. днес
От днес започва изплащането на пенсиите и великденските добавки за пенсионерите
Исмаилов: МС одобри 11,4 млн. евро, за да няма прекъсване на автобусните превози