Fakti.bg | 12.03.2024 22:49:22 | 53

Нова сензация в Германия

Третодивизионният Саарбрюкен сензационно достигна до полуфиналите за Купата на Германия, след като за пореден път изуми футболната общественост. След успехите над колоса Байерн (Мюнхен) и над Айнтрахт (Франкфурт) в предишните кръгове, сега скромният тим срази Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1 като домакин в четвъртфинален двубой с победен гол в добавеното време. Реализира го Кай Брюнкер, пише sportal.bg.

За място на финала Саарбрюкен ще спори с втородивизионния Кайзерслаутерн, а в другия полуфинал съперници са Байер (Леверкузен) и Фортуна (Дюселдорф).

По принцип този мач трябваше да се изиграе още на 7 февруари, но беше отложен заради наводнено игрище.

25-годишният полузащитник Робин Хак изведе гостите напред за 1:0 в осмата минута след като бе оставен непокрит, но след само три французинът Амин Наифи изравни за домакините.

Флориан Нойхаус отправи силен удар в 18-ата минута при атака за Борусия Мьонхенгладбах, но не успя да се разпише, а Хак също пропусна нова възможност да донесе преднина за гостите три минути по-късно.

В 52-ата минута и Юлиан Вайгъл пропиля възможност за първодивизионния отбор след изстрел от средно разстояние, който обаче бе блокиран от защитник на домакините. Пак Робин Хак бе близо до гол за Борусия Мьонхенгладбах в 60-ата минута.

Кай Брюнкер реализира победното попадение за Саарбрюкен в третата минута на добавеното време на мача. Фабио Ди Мишел Санчес намери отлично 29-годишния нападател, за когото остана да се разпише за крайното 2:1 в двубоя.

Полуфиналите ще се изиграят на 2 и 3 април, а финалът по традиция е на “Олимпиащадион” в Берлин на 25 май.