Fakti.bg | 13.03.2024 22:43:08 | 50

Атлетико Мадрид изхвърли Интер от Шампионската лига в спектакъл, който ще се помни

Отборът на Атлетико Мадрид се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. Играчите на Чоло Симеоне успяха да наваксат изоставане от първия мач, да изравнят в самия край на редовното време, а накрая и да спечелят след дузпи срещу Интер. „Дюшекчиите“ победиха след наказателни удари на „Метрополитано“ и 2:1 в редовното време. Първият мач в Италия завърши 1:0 в полза на „нерадзурите“.

Отборът на Атлетико Мадрид започна много активно двубоя, като още в 5-ата минута Ян Зомер трябваше да показва добрите си рефлекси след удар в очертанията на вратата на Лино.

В 13-ата минута Интер създаде най-доброто си положение, но двата последователни удара на Дензъл Дъмфрис бяха отразени от стража на "дюшекчиите".

В 29-ата минута домакините отново затрудниха Ян Зомер, след като Марио Ермосо центрира, а Антоан Гризман засече топката с глава от 10 метра. Вратарят на Интер обаче бе безкомпромисен.

Гол за Интер. В 33-ата минута защитата на Атлетико Мадрид се пропука. След многоходова атака отляво, Николо Барела изведе Федерико Димарко в наказателното поле, той запази хладнокръвие, за да намери средата на вратата за 1:0.

Само две минути по-късно Антоан Гризман върна попадението за 1:1, преодолявайки Ян Зомер. Това бе попадение номер 36 за френския футболист в Шампионската лига, като това постижение е с едно повече от Единсон Кавани.

Домакините продължиха да упражняват натиск в следващите минути на първото полувреме, като Антоан Гризман застраши вратата на Интер отново, но двата тима се оттеглиха на почивка при 1:1.

Домакините от "Сивитас Метрополитано" обявиха рекордна посещаемост на своя стадион - 69196 души.

В 52-ата минута Атлетико Мадрид пропусна прекрасна възможност за гол. След чудесна атака, която "дюшекчиите" развиха отдясно, Антоан Гризман засече топката от наказателното поле и я насочи към долния десен ъгъл, но Ян Зомер спаси.

В 76-ата минута Интер имаше нова отлична възможност да "затвори" мача. Маркус Тюрам беше изведен прекрасно от Лаутаро Мартинес в наказателното поле и бързо стреля, но ударът мина на сантиметри над гредата.

В 82-ата минута Николо Барела стреля от дистанция, но в периметъра на вратаря на домакините.

След 85-ата минута Атлетико Мадрид започна да оказва натиск, Мемфис Депай отправи коварен удар от наказателното поле, но топката се отби в левия стълб.

Хвърлили всичко в атака, "дюшекчиите" успяха да стигнат до попадение в 87-ата минута. Коке пусна пас към Мемфис Депай, който с мощен удар в долния ляв ъгъл направи резултата 2:1. Нидерландският национал се разписва в Шампионската лига за първи път от 7 август 2020 г. срещу Ювентус.

Малко след това Антоан Гризман намери Родриго Рикелме, но той не успя да стреля точно.

В началото на продълженията хубав шанс се откри пред Тюрам, но французинът не можа да засече топката по-най-добрия начин. В 96-ата минута Рикелме подмина Ян Бисек и намери в наказателното поле Депай, но Зомер спаси изстрела на нидерландеца. Интер отвърна с пропуск на Лаутаро Мартинес, който се извиси след центриране от корнер, но прати топката на сантиметри от целта. В следващите минути играта се накъса, но това сякаш беше затишие пред буря. В 104-ата минута Депай напредна опасно и Чалханоолу го спря с цената на жълт картон. Нападателят на Атлетико само изпълни статичното положение, но уцели стената. До края на първото продължение мадридчани още веднъж бяха близо до гола, но Зомер отрази изстрела на Кореа.

Преди последните 15 минути Диего Симеоне извади изчерпалия физическите си сили Гризман и пусна вместо него Саул Нигес. Интер изнесе играта в по-предни позиции и се стараеше максимално дълго да задържа топката. В 113-ата минута Чалханоолу получи възможност да обстрелва Облак от статично положение, но не показа точен мерник. До края и двата тима заложиха на предпазливостта и победителят трябваше да бъде определен с дузпи.

Рулетката започна с безпощаден шут на Чалханоолу, но Депай отговори с не по-малко впечатляващо изпълнение и заби топката под напречната греда. При второто изпълнение за Интер появилият се в продълженията Алексис Санчес не успя да заблуди Ян Облак и словенецът спаси. Веднага след това обаче Зомер отрази удара на Саул. Третият пореден пропуск дойде от Дейви Клаасен. Нидерландецът шутира силно, но Облак усети посоката на удара и спаси. Рикелме се реваншира за пропуска си в края на редовното време и изведе Атлети напред. Ачерби не трепна - 2:2. Анхел Кореа също опъна мрежата и доближи домакините до победата. Лаутаро Мартинес можеше да съхрани надеждите на Интер, но не издържа на напрежението и прати топката високо над вратата.