Cross.bg | 15.03.2024 06:01:01 | 62

ПАОК разгроми Динамо Загреб и е на 1/4-финал в ЛК

Отборът на ПАОК разби Динамо Загреб с 5:1 и така си осигури участие на 1/4-финалите в Лига на конференциите. Хърватският гранд имаше аванс от 2:0 след първата среща, но това се оказа недостатъчно. Българският национал Кирил Десподов не започна срещата като титуляр, но все пак изигра ключова роля, като асистира за четвъртото попадение и спечели дузпа за петия гол. ПАОК успя да изравни общия резултат в двете срещи още през първото полувреме, след като в 27-ата минута преднина на домакините даде Абдул-Рахман Баба. Шест минути след това автогол на Петър Сучич удвои преднината на гръцкия състав. Първата част за ПАОК завърши по мечтан начин - с трети гол. Тайсон асистира на Брандън Томас, който реализира за 3:0, давайки преднина в общия резултат на домакините. В 49-ата минута обаче Динамо Загреб се върна в срещата. Арбер Ходжа стигна до отбита топка и я прати във вратата с удар в долния десен ъгъл. Попадението му бе под въпрос заради евентуално нарушение в атака. Главният съдия Харм Осмерс прегледа ситуацията на монитора край тъчлинията и в крайна сметка потвърди гола на гостите. Кирил Десподов се появи в игра в 68-ата минута, а само пет след това получи шанс да изпълни корнер. Той центрира на близката греда, където се стигна и до леко разбъркване, а в крайна сметка Константинос Кулиеракис прати топката в мрежата на хърватския тим за 4:1, което пък отново даде преднина на ПАОК в общия резултат