УНИЦЕФ: Израел уби 13 хиляди деца в Газа
Детският фонд на ООН заяви днес, че над 13 000 деца са били убити в Газа при израелската офанзива, като добавя, че много деца са пострадали от тежко недохранване и "дори нямат сили да плачат", предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
"Хиляди други са ранени или дори не можем да определим къде се намират. Възможно е да са затрупани под развалините... Ние не сме виждали такова ниво на смъртност сред децата в почти никой друг конфликт в света", казва изпълнителният директор на УНИЦЕФ Катрин Ръсел пред предаването "Face the Nation" на Си Би Ес.
"Била съм в отделения с деца, които страдат от тежка анемия недохранване, цялото отделение е абсолютно тихо. Защото децата, бебетата... дори нямат енергия да плачат."
Ръсел каза, че има "много големи бюрократични предизвикателства" при придвижването на камиони с помощи в Газа.
Международните критики към Израел се засилват заради смъртните случаи по време на войната, кризата с глада в Газа и твърденията за блокиране на доставките на помощи в анклава.
Експерт на ООН заяви по-рано този месец, че Израел е унищожава хранителната система на Газа като част от по-широкообхватна "кампания на глада". Израел отхвърли обвинението.
Прочети цялата публикация




Израел разширява контрола си над Газа
Израел поиска отмяна на заповедта за арест на Нетаняху
ЕС може да наложи нови санкции на израелските заселници на Западния бряг
Марко Рубио пред Сената: Не сме предлагали на Техеран облекчаване на санкциите срещу отваряне на Ормузкия проток
Срещу задължителната военна служба! Хиляди ултраортодоксални евреи излязоха на протест в Израел
Израелски удар в Южен Ливан уби баща и двете му деца
Военните действия в Близкия изток ескалираха, мирните преговори са пред провал
Война или мир? Пентагонът е напълно готов да възобнови ударите по Иран, ако споразумението пропадне
Бенямин Нетаняху нареди на армията: Нека започнем с това! Искам 70% от територията на Газа
Бейрут: Израел уби 55 души и рани 187 за последните 24 часа в Южен и Източен Ливан
Най-малкият пейсмейкър в света вече работи в сърцата на трима пациенти след успешна имплантация в „Сърце и Мозък“
Един от двамата гонкаджии на Челопешко шосе живее в евтино общинско жилище
Адвокат Борис Акалиев: На пострадалите при тежката катастрофа на "Челопешко шосе" и техни близки е оказван изключително сериозен натиск
ГИТ представи чеклист за безопасно започване на работа в чужбина
Осем вериги се съгласиха да свалят цените на над 100 продукта
89 мотоклуба готвят национален протест в София на 19 юни
Светът остава без вода, а България губи половината от своята
Непознатата история на САЩ 94