Cross.bg | 18.03.2024 06:31:01 | 39

ЦСКА разби Ботев Пловдив за трета поредна победа в efbet Лига

Вчера отборът на ЦСКА победи с 4:0 Ботев Пловдив в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Аванс на "червените" даде Джонатан Линдсет в 25-ата минута. След това на два пъти се разписа Фернандо Гаранга през първата част. През второто полувреме Матиас Фаетон оформи крайният резултат с гол в 65-ата минута. Така тимът на Нестор ел Маестро постигна четвърта поредна победа и трета в шампионата. ЦСКА заема третото място в класирането, като е с равни точки с втория Черно море и три зад лидера Лудогорец. Ботев Пловдив пък е девети с актив от 33 пункта. В 7-ата минута футболистите на Ботев Пловдив имаха сериозни претенции за дузпа, след като Емануел Уме стреля от дистания, а топката срещна ръката на Иван Турицов. Главният съдия Ивайло Стоянов остави играта да продължи, а намеса от ВАР нямаше. Защитникът на ЦСКА Иван Турицов трябваше принудително да напусне терена. На негово място в 20-ата минута влезе Емануел Шакич. В 23-ата минута Тибо Вион нахлу в пеналтерията на "канарчетата" и почти от аутлинията потърси свой сътборник, който обаче се размина с топката и не успя да стреля. Две минути след това именно Вион шутира мощно от дистанция. Матвей Игонен успя да избие, но топката попадна в свободния Джонатан Линдсет, който я добави в мрежата на гостите. В 33-ата минута Фернандо Каранга се измъкна добре при корнер и засече центриране. Ударът му с глава не остави шансове на стража на Ботев Пловдив. Две минути след това пък гол на гостуващия тим бе отменен