Fakti.bg | 22.03.2024 15:01:08 | 28

България сложи край на серията, Десподов направи разликата срещу Танзания, 2 греди помогнаха на националите ни

България сложи край на негативната серия от 11 мача без победа по футбол за мъже. "Лъвовете" така и не записаха победа през 2023 година. В Баку България се поздрави с 1:0 в мач с Танзания. Кирил Десподов направи разликата с гол от пряк свободен удар в 52-ата минута. Крилото прати топката в мрежата, след като кълбото облиза горната греда. Иначе играч на Танзания уцели греда през първото полувреме.

Нашите имаха претенции за дузпа до почивката. И двата тима пропуснаха по няколко изгодни положения днес. За българските национали Ивайло Чочев, Илия Груев-младши и Георги Русев бяха близо до гола.

В добавеното време на мача съперниците на България удариха втора греда.