Fakti.bg | 23.03.2024 10:50:47 | 32

Левски бие в нестандартна контрола

Левски победи с 1:0 Спортист (Своге) в контролна среща, която се игра на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов" в София.

Двубоят беше в нестандартен формат от две полувремена по 35 минути, а "сините" се поздравиха с успеха след попадение на завърналия се след 565 дни отсъствие Билал Бари. Мароканецът се разписа с глава две минути след почивката.

Неприятната новина за "сините" беше, че Фабио Лима напусна терена с контузия още в 5-ата минута.

В 22-рата минута гостите пропуснаха отличен шанс да открият резултата. Ариф Ферадов беше изведен сам срещу Ники Михайлов и стреля, но стражът успя да парира шута му с крак.

Джавад Ел Джемили опъна мрежата на "шоколадите" в 27-ата минута с шут от дистанция, но секунди преди това беше прозвучал сигнала на рефера Димитър Димитров за нарушение и попадението нямаше как да бъде зачетено.

Малко преди почивката Билал Бари изведе Ел Джемили на отлична позиция, но изстрелът на испанеца беше спасен от стража на Спортист.

Две минути след подновяването на играта Хоакин Фернандес стреля мощно от около 35 метра, а вратарят на Спортист изби в корнер с върха на пръстите си. От последвалия ъглов удар падна и първото попадение. Билал Бари се възползва от центрирането и с глава отбеляза гола, с който ознаменува завръщнаето си, а това предизвика познатите възгласи от трибуните "1, 2, 3 - Билал Бари".

В 55-ата минута гостите пропуснаха нова добра възможност за гол. Калоян Стефанов се отскубна зад гърба на "синята" защита и излезе очи в очи с Иван Андонов, но стреля покрай дясната греда.

Защитата на Левски се пропука на два пъти в 60-ата минута. Първо Антон Иванов излезе сам срещу Иван Андонов и стреля покрай вратата, а след това Мартин Кръстев не успя да се възползва от безумна грешка на Хоакин Фернандес, а неговият шут също мина покрай гредата.