Fakti.bg | 02.04.2024 18:47:02 | 36

Славия не успя да пречупи Пирин у дома

Славия и Пирин (Благоевград) завършиха 0:0 на стадион "Александър Шаламанов" в мач от 27-ия кръг на Efbet Лига. Украинският вратар Максим Ковальов се превърна в герой за "орлетата" и не позволи на домакините да се върнат на победния път.

За тима на Златомир Загорчич това е трети пореден двубой без успех след загубите от Локо (Пд) (1:2) и Левски (2:0). Славия заема 11-oто място с 30 точки. Пирин е на 13-ата позиция с 26 т. "Oрлетата" са без поражение вече в шести пореден мач в първенството.

"Белите" доминираха през първото полувреме, като Максим Ковальов блесна с няколко отлични намеси. Първата опасност обаче беше пред вратата на Славия. В третата минута Николай Бодуров изрита силно напред, Велко Йеленкович прекъсна паса и с глава върна за Светослав Вуцов, който изпусна топката, Юго Комано отне и пробва да стреля от малък ъгъл, но Йеленкович му попречи и изби в корнер.

Малко след това Ковальов спаси с вещина удар на Владимир Николов. Футболистите на Златомир Загорчич продължиха да атакуват. Последваха удари на Иван Минчев и Емил Стоев, стражът на Пирин отново бе на мястото си.

В 21-ата минута Ковальов спаси и изстрел на Мартин Сораков. До почивката и Светослав Вуцов трябваше да се намесва. В 34-ата минута националът ни спаси коварен удар на Андрей Йорданов.

Второто полувреме започна при доста по-ниско темпо и до първа сериозна ситуация се стигна в 55-ата минута. При центриране от корнер Ивайло Марков нанесе удар, който стрещна десния страничен стълб. Минута след това Емил Стоев шутира от дистанция, но Ковальов изби.

В 63-ата минута Венцислав Керчев центрира oтлично към Владимир Николов, който засече с глава, стражът на гостите изби в корнер. При последвалото центриране Ивайло Марков стреля покрай вратата на Пирин.