Fakti.bg | 04.04.2024 04:45:20 | 29

Арсенал се завърна на върха във Висшата лига (ВИДЕО)

Отборът на Арсенал постигна лесен успех с 2:0 над Лутън в мач от поредния кръг на Висшата лига.

"Артилеристите" не изразходиха сериозен ресурс за триумфа, но с него събраха 68 точки за първото място в класирането. "Шапкарите" са в зоната на изпадащите, 18-и, с 22 точки, на 3 зад спасителния бряг.

Арсенал излезе напред в резултата в 24-ата минута на срещата. Кай Хаверц се озова на добра позиция, но видя, че Мартин Йодегор е абсолютно сам и комбинира с него, а норвежецът стреля прецизно към долния десен ъгъл и отбеляза за 1:0.

В 44-ата минута Арсенал отбеляза втори гол, с който уби интригата в срещата, а след това и темпото. След успореден пас Даики Хашиока не се ориентира добре и засече топката в собствената си врата за 2:0, което се оказа и крайният резултат.

През второто полувреме "топчиите" значително намалиха оборотите и тотално убиха играта. Лутън нямаше шанс дори да застраши противниковата врата, а Арсенал нанесе единствения шут в очертанията на вратата едва в 88-ата минута чрез Еди Нкетия, но Камински спаси.