Fakti.bg | 05.04.2024 04:30:26 | 33

Огромна драма между Челси и Манчестър Юнайтед, 7 гола

Челси надви Манчестър Юнайтед след истинско зрелище и резултат 4:3 в голямото дерби от ВЛ на Англия.

Конър Галахър откри още в четвъртата, а Коул Палмър удвои в 19-ата минута от дузпа. Алехандро Гарначо върна едно попадение в 34-ата след много груба грешка на домакините, а Бруно Фернандеш изравни в 39-ата минута. През втората част Гарначо донесе пълния обрат с втория си гол в мача в 67-ата минута и всичко отиваше към жизненоважна победа за "червените дяволи".

Тогава обаче настъпи истинската драма. Втора точна дузпа на Палмър донесе равенството в 90+10 минута, а само 60 секунди по-късно Палмър заби хеттрик.

Челси се завърна на десетата позиция с 43 точки и изостава с пет именно от Манчестър Юнайтед на шестата позиция.