Fakti.bg | 08.04.2024 16:15:55 | 24

Ботев Враца и Крумовград спукаха топката под Околчица за 0:0

Ботев (Враца) и Крумовград не успяха да се победят в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. Двубоят във Враца завърши 0:0, предаде topsport.bg.

Първото полувреме не предложи нищо интересно и двата отбора започнаха много мудно. Нямаше и много чисти голови положения пред една от двете врати.

В 15-ата минута дойде и първото точно положение в мача. Крумовград си издейства корнер и след центриране от ъглов удар, топката намери главата на Матей Шимич, който отправи крайно лек удар и Федерико Бариос нямаше проблем да улови лесно.

Две минути по-късно последва нов ъглов удар в сметката на крумовградчани. Отново те имаха възможност след центриране от корнер да се опитат да отбележат гол. Клайдер Машедо стреля с глава, но топката профуча покрай вратата.

След това играта стана по-спокойна и двата отбора сякаш повече внимаваха за опасности, отколкото да атакуват противника си.

В 32-ра минута Ботев (Враца) получи възможност, след като Браян Мендоса получи топката и отправи опасен изстрел към вратата на крумовградчани. Янко Георгиев обаче изби топката в корнер.

Втората част протече значително по-интересно. Още в първите секунди на полувремето Ботев (Враца) започна много силно. Мартин Смоленски нанесе изстрел от въздуха, но топката премина край вратата на Георгиев.

В 55-ата минута гостите от Крумовград също намериха възможност за опасно положение. Патрик Луан засече центриране, но не успя да насочи удара си и Бариос улови.

Едва 2 минути по-късно Мартин Смоленски стреля от фал, но топката се спря в бранител на Крумовград. Мирослав Маринов стреля, но Янко Георгиев реагира добре и спаси.

И така се стигна до 65-ата минута, в която гостите от Крумовград стигнаха до най-чистото си глово положение. Патрик Луан проби отдясно и елиминира Мартин Ачков. Той подаде към Димитър Тонев, който шутира с десния крак, но Бариос блесна с невероятно спасяване.

Пет минути преди края на срещата изгледи за попадение нямаше. Врачани опитаха няколко атаки, но не последва нищо интересно след това.