Финалите на Световната купа по художествена гимнастика ще се проведат този уикенд в София
Най-добрите гимнастички от цял свят ще вземат участие на Световната купа по художествена гимнастика 2024 в София, която ще се проведе от 12 до 14 април в зала „Арена София”.
България ще бъде представена от Боряна Калейн, Стилияна Николова и женския ни ансамбъл в състав: Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева.
55 индивидуални състезателки от 42 страни и 13 ансамбъла ще спорят за отличията в София. Специален гост на Световната купа ще бъде президентът на Международната федерация по гимнастика Моринари Ватанабе.
За Италия в борбата за медалите ще влязат София Рафаели и Милена Балдасари, за Израел – Дария Атаманов и Даниела Муниц, а за Украйна – Виктория Оноприенко и Таисия Онофричук. Бронзовата медалистка от Токио 2020 Алина Харнаско също ще спори за отличия при индивидуалистките.
„Силно сме развълнувани, че ще съберем в София световния елит. Очаквам много силна надпревара! Световната купа в София ще бъде една добра стъпка към олимпийските игри в Париж“, споделя вицепрезидентът на БФХГ Невяна Владинова.
Зрителите на bTV и RING ще могат да проследят на живо финалите в неделя (14 април) от 12:30 ч. Голямото спортно събитие ще бъде предавано и онлайн на спортния сайт btvsport.bg, както и на видео платформата VOYO.
Прочети цялата публикация



Гимнастичките ни завоюваха една титла и общо пет медала от Световната купа по художествена гимнастика в София
Стилияна Николова с втори сребърен медал от Световната купа в София
Стилияна Николова спечели бронзов медал на Световната купа по художествена гимнастика в Баку
Ева Брезалиева: Преборих се със себе си за този златен медал
Ансамбълът на България с четвърто и осмо място след куп грешки
Председателят на ДАЗД подкрепи българските грации по време на финалите на Световната купа по художествена в София
Ева Брезалиева взе злато. Сребро и бронз за Стилияна Николова за Световната купа
Стилияна Николова със сребро от Световната купа
Стилияна Николова грабна сребро
Ансамбълът на България спечели бронзов медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София
Русоробията
Реакции от чужбина: Това може да е край на слабите правителства и на ориентацията на България
За първи път от почти 30 години: Радев ще има пълно мнозинство
Студен душ за Гуардиола, не е ясно колко време ще отсъства Родри
Антонио Рюдигер остава още една година в Реал Мадрид
Американският флот е открил огън по ирански кораб, опитал да пробие блокадата