Fakti.bg | 11.04.2024 12:08:46 | 30

Страхотен Гришо довърши започнатото срещу Кецманович

Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на Мастърса в Монте Карло след успех с 2:0 сета (6:4, 6:3) срещу Миомир Кецманович за по-малко от 90 минути.

Двубоят между двамата започна вчера, но бе прекъснат заради дъжд. Първата българска ракета спечели първия сет с 6:4, а при 2:1 гейма в негова полза във втория сет играчите се прибраха в съблекалните. След тричасова пауза организаторите решиха мачът да се поднови днес.

Хасковлията влезе пределно мотивиран и за отрицателно време довърши започнатото. Той проби в осмия гейм на втория сет, за да поведе с 5:3, след което сервира успешно за мача.

Следващият мач на Гришо по всяка вероятност ще е в рамките на деня. Негов съперник ще е победителят в двойката Холгер Руне и Сумит Нагал.