Fakti.bg | 11.04.2024 20:30:42 | 40

Ал Хилал спечели Суперкупата на Саудитска арабия

Ал Хилал победи Ал Итихад с 4:1 във финала за Суперкупата на Саудитска арабия по футбол, предаде ФОКУС. Двубоят се състоя на стадион "Мохамед Бин Зайед" в Абу Даби. Малком откри резултата за Ал Хилал с гол в 5-ата минута. Асистенцията беше на Салех Ал Шехри. Ахмед Хамдалах изпусна дузпа за Ал Итихад 16 минути след попадението, но при добавката не сгреши, правейки резултата 1:1. Салем Ал Даусари даде нов аванс за лидера в шампионата. Това се случи в края на първата част. През второто полувреме паднаха нови два гола за Ал Хилал - на Малком в 89-ата и на Ал Даусари в 6-ата минута на продължението. Преди това - в 84-ата гол на Ал Даусари беше отменен от ВАР поради засада. Въпреки, че игра цял мач, мегазвездата на Ал Итихад Карим Бензема не успя да се разпише. Това беше 41-и пореден двубой за Ал Хилал без загуба в официален мач!