Fakti.bg | 12.04.2024 05:00:50 | 30

Везенков и Сакраменто загубиха и вече нямат шанс за топ 6

Българският баскетболист Александър Везенков отново получи шанс за игра, но неговият Сакраменто Кингс загуби от Ню Орлиънс Пеликанс със 123:135 точки в редовния сезон от НБА. Звездата на родния спорт прекара близо 11 минути на паркета. В това време той реализира 5 точки и записа 2 борби.

С поражението Сакраменто загуби шанс да се класира в първите 6 тима за директно участие в плейофите.

Най-добрият спортист на България за изминалата година започна вечерта на пейката, но още в първата част треньорът Майк Браун му гласува доверие след неубедително начало на Сакраменто. В този момент той се задържа едва 2.47 минути, в които успя да се отчете с 1 борба. След това Везенков се появи за кратко и в началото на втората четвърт.

В заключителната част от мача, в който Сакраменто продължаваше да губи в резултата, Майк Браун даде отново възможност на Везенков, който се появи на паркета за трети път и бързо успя да наниже 5 точки. В самия край българинът влзезе за кратко за последен път при поражението.