Fakti.bg | 12.04.2024 10:00:07 | 37

Фенербахче отнесе тежка глоба заради проваления финал

Отборът на Фенербахче отнесе тежка глоба заради проваления финал за Суперкупата по футбол на Турция. Тимът беше глобен със 115 хиляди евро заради случилото се.

В неделя Фенербахче пусна тима до 19 години за мача срещу Галатасарай, допусна гол в първата минута и напусна терена в третата минута. В резултат на действията, „фенерите“ получиха служебна загуба с резултат 0:3.

От истанбулския тим казаха, че са излезли на терена "не за победа, а за защита на истината".

През март фенове на Трабзонспор нападнаха играчи на Фенербахче, като изтичаха на терена след мач от 30-ия кръг на турското първенство. Играчите се отправиха към съблекалнята, придружени от полиция и охрана. След този инцидент от клуба заявиха, че не изключват варианта да напуснат турската Суперлига. Тогава ръководството отложи решението с три месеца.

В същото време тимът от Истанбул се противопоставя на ръководството на Турската футболна федерация.