Fakti.bg | 12.04.2024 16:42:26 | 22

Ботев Пловдив не допусна изненада и победи Ботев Враца с 2:0

Ботев (Пловдив) влезе в Топ 6 след домакински успех с 2:0 над Ботев (Враца) в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига, предаде Спортал.

Гол на Мохамед Брахими (32) беше отменен след намесата на ВАР, но Дилан Мартенс (37) изведе домакините напред, а Антонио Перера (62) удвои през втората част. Главен съдия на срещата беше Ивайло Ненков. Двубоят беше слабо посетен и гледан на живо от малко над 1000 души. Домакините в днешния мач се намираха на 9-о място, като в последните пет кръга "канарчетата" имаха две поражения, две равенства и само една победа. Спечелените три точки ги пратиха в Топ 6 кръг преди разделянето на шампионата на първа шестица и втора осмица. Ако Ботев удържи мястото си в шестицата, то това гарантира на футболните фенове в Пловдив градско дерби с Локомотив на "Колежа". В 12-ата минута удар на Даниел Генов срещна тялото на защитник на Ботев. Гостите имаха претенции, че топката се е отбила в ръката на бранителя, но сигнал нямаше. Темпото на игра бе доста ниско и голови положения пред двете врати липсваха, въпреки че и домакините, и гостите стигнаха до корнери. В 22-рата минута Мирослав Маринов получи топката на левия фланг. Той овладя и стреля с десния крак към далечния ъгъл на вратата, но Ханкич изби в корнер с хубав плонж. В 25-ата минута Джеймс Ето'о стреля изключително неточно от дъгата на наказателното поле. Най-чистата голова ситуация се откри в 28-ата минута. Джеймс Ето'о изведе Укаки очи в очи с вратаря на гостите, но десният халф-бек не успя да преодолее Красимир Костов и стреля в него. Все пак Ботев поведе в 32-рата минута от идентична ситуация, при която Мохамед Брахими беше изведен сам срещу вратаря. Този път нападателят преодоля Краси Костов, но за негово нещастие ВАР се намеси и сигнализира за засада в момента на подаването от Джеймс Ето'о. Седем минути по-късно Дилан Мартенс се разписа и този път попадението беше зачетено. Прекрасна индивидуална техника на халфа завърши с безпощаден удар точно под горната греда на вратата зад Краси Костов. Полузащитникът показа техника и влезе в наказателното поле, а шутът му беше много добър. В 58-ата минута втори гол на Брахими не бе зачетен заради засада. В 61-рвата минута Марко Мажуга качи топката на главата на Клер Сербер. Нападателят можеше и да си спре топката, но вместо това веднага засече центрирането. Ударът му обаче премина встрани от вратата. Веднага Ботев реагира с удар на Мертенс, при който Краси Костов спаси с хубав плонж по тревата. В 62-рата минута Антонио Перера удвои преднината на пловдивчани. Той се бе позиционирал на втора греда, а защитата на врачани беше забравила за неговото присъствие в наказателното поле. За Перера бе лесна работа да стреля с глава и да преодолее Краси Костов.

В края на срещата удар на Фаустас Степонавичус премина покрай дясната греда. БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:0 1:0 Дилан Мартенс (39) 2:0 Антонио Перера (62) Стартови състави: БОТЕВ: 1. Хидайет Ханкич, 4. Съксес Укаки, 5. Джонас Там, 6. Дилан Мартенс, 7. Мохамед Брахими, 15. Джеймс Ето‘о, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис; БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 8. Клери Сербер, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа, 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатумусока, 15. Мирослав Маринов, 14. Марко Мажуга;