Fakti.bg | 12.04.2024 20:16:32 | 45

Сестри Стоеви се класираха за полуфиналите на Европейското първенство по бадминтон в Германия

Българките Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за полуфиналите на двойки жени на Европейското първенство по бадминтон в германския град Саарбрюкен, което е последна квалификация за олимпийските игри в Париж 2024, предаде БТА.

Сестрите, които са трикратни шампионки на Стария континент, са поставени под номер 3. В мача на деня от шампионата те победиха представителките на домакините и пети в схемата Линда Ефлер и Изабел Лохау с 21:15, 21:14 за 45 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева водеха в резултата почти през целия мач, а във втория гейм взеха аванс от 15:9 и без проблеми затвориха мача.

В спор за място на финала възпитаничките на Петя Неделчева-Хранова ще играят срещу осмите в схемата Бенгису Ерчетин и Назлъджан Инджи.