Cross.bg | 18.04.2024 04:04:00 | 51

Реал Мадрид елиминира Манчестър Сити след дузпи, a Байерн изхвърли Арсенал след минимален успех

Отборът на Реал Мадрид елиминира Манчестър Сити в четвъртфиналите на Шампионската лига. Двата тима завършиха при равен 1:1 (4:4 общ резултат) в редовното време, а и продълженията не успяха да ги разделят. Така се стигна до изпълнение на дузпи. Иначе Родриго даде аванс на "лос бланкос" в 12-ата минута. Други попадения през първата част нямаше. В 76-ата минута на срещата Кевин де Бройне възстанови равенството. При дузпите Лука Модрич изпусна, но след това от "гражданите" сгрешиха Бернардо Силва и Матео Ковачич. Реал Мадрид ще срещне Байерн Мюнхен в полуфиналите, който отстрани тима на Арсенал. Тимът на Томас Тухел се наложи с минималното 1:0 у дома и след равенството 2:2 в първия мач, успя да изтръгне крайния успех в сблъсъка. Единствения гол в срещата вкара Йосуа Кимих през второто полувреме.