Cross.bg | 19.04.2024 07:31:00 | 60

Рома, Байер Леверкузен, Аталанта и Олимпик Марсилия са полуфиналистите в Лига Европа

Отборите на Рома, Байер Леверкузен, Аталанта и Олимпик Марсилия се класираха за полуфиналите във футболниятурнир Лига Европа. Съставите на Милан, Ливърпул, Уест Хям и Бенфика приключиха участието си на четвъртфиналите. Рома победи Милан с 2:1 като домакин в реванша от четвъртфиналите. След успеха с 1:0 в първия мач, римският тим надделя в изцяло италианския сблъсък с общ резултат 3:1 и ще играе срещу Байер Леверкузен на полуфиналите. Друг италиански тим Аталанта загуби с 0:1 от Ливърпул като домакин в реванша, но заради победата с 3:0 в първия мач продължи напред с общото 3:1. На полуфиналите Аталанта ще играе френския Олимпик Марсилия. Германският шампион Байер Леверкузен влезе в топ 4 на турнира Лига Европа след равенство 1:1 като гост в реванша срещу английския Уест Хям шампион от Лигата на конференциите от миналия сезон. Байер победи с 2:0 в първата среща и триумфира с общото 3:1 в двубоя. Така тимът от Леверкузен удължи изключителната си серия без поражение от началото на сезона на 44 мача. Във Франция Олимпик Марсилия преодоля португалския Бенфика след победа с 1:0 в реванша след редовното време и продълженията и 4:2 при дузпите. Първият двубой в Лисабон завърши с победа за Бенфика с 2:1 и след равенството 2:2 в общия резултат се стигна до продължения и дузпи. Първите мачове от полуфиналите предстоят на 2 май: Олимпик Марсилия - Аталанта Рома - Байер Леверкузен Реваншите са насрочени за 9 май, а финалът ще се играе на 22 май.