Fakti.bg | 23.04.2024 05:40:00 | 29

Болоня нанесе домакинска загуба на Рома

Болоня победи с 3:1 Рома като гост в мач от 33-ия кръг на Серия "А". Възпитаниците на Тиаго Мота поведоха с две попадения през първата част чрез Усама Ел Азузи (14) и Джошуа Зиркзее (45), Сердар Азмун (56) върна надеждите на домакините след почивката, но Алексис Салемакерс (65) сложи точка на спора. Това бе изключително важна поредна крачка на “хрътките” към гарантиране на четвъртото място в класирането и гарантиране на място в зона Шампионска лига за следващата кампания, пише БНР.

Срещата започна с напрежение между играчи на двата отбора и още в петата минута Леандро Паредес получи жълт картон. В деветата минута Стефан Ел Шаарауи бе изведен в отлична позиция, но се засуети и топката му бе избита. Така се стигна до 14-ата минута, когато центриране отляво бе засечено с отлично извъртане и ножичен удар от Усама Ел Азузи, който реализира красиво попадение за 0:1. Веднага след него отново се разрази напрежение между футболисти на двата отбора, а Пауло Дибала трябва да бъде благодарен, че не бе изгонен, след като посегна да удари голмайстора.

Двата тима продължиха да показват хубав футбол и доста голяма активност, но не стигаха до чисти положения. В 42-ата минута Алексис Салемакерс бе близо до втори гол за Болоня, след като изстреля бързо и неочаквано топката от фал, но нацели горната греда на Миле Швилар. Гостите изплетоха нова отлична комбинация в последната минута на първата част, която изведе голмайсторът Джошуа Зиркзее. Нидерландецът показа хладнокръвие и след неговия изстрел топката премина голлинията. Тя обаче бе веднага изчистена и съдията Фабио Мареска първоначално не свири, но след сигнал от ВАР наду свирката и призна попадението за 0:2.

Играчите на Рома можеха да стигнат до изравняване още пет минути след началото на втората част, когато лошо изчистване от корнер попадна точно на крака на Ел Шаарауи на границата на наказателното поле. Крилото отправи много силен удар, но кълбото бе отклонено от тялото на Щефан Пош. “Вълците” все пак стигнаха до попадение пет минути по-късно, когато отново след центриране Сердар Азмун центрира, стражът Лукаш Скорупски реагира на два пъти, но третият опит на иранеца бе успешен.

Момчетата на Тиаго Мота си върнаха преднината от две попадение само десет минути по-късно, когато той бе изведен по отличен начин сам срещу вратаря на домакините, а белгиецът показа изключително хладнокръвие и много красиво го прехвърли за 1:3.