Fakti.bg | 26.04.2024 17:29:49 | 33

Алкарас стартира мощно защитата на титлата си в Мадрид

Защитаващият титлата си и втори поставен Карлос Алкарас (Испания) се класира за третия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд от 7 877 020 евро. Двукратният първенец Алкарас преодоля във втория кръг Александър Шевченко от Казахстан с 6:2, 6:1 само за 69 минути, въпреки притесненията около физическото му състояние. Карлос Алкарас започна стабилно и поведе с 4:1 след два пробива преди да затвори първия сет при 6:2. Испанецът стартира втората част със серия от три поредни гейма, а Шевченко спечели само един преди финалното 6:1 в полза на Алкарас.

В третия кръг испанският тенисист ще срещне Тиаго Сейбот Вилд (Бразилия), който отстрани 28-ия в схемата италианец след успех с 6:4, 6:4 за час и 29 минути игра.

Седмият поставен Андрей Рубльов от Русия прекъсна серията си от четири поредни загуби с победа над аржентинеца Факундо Багнис с 6:1, 6:4 и си осигури двубой срещу 27-ия в схемата Алехандро Давидович Фокина. Испанецът елиминира представителя на Китай Цзюнчън Шан със 7:5, 6:3. Мачът продължи час и 44 минути.

Полякът Хубер Хуркач, осми поставен, също си осигури място в третия кръг след успех над Джак Дрейпър от Великобритания с 6:1, 7:5. Следващият му противник ще бъде германецът Даниел Алтмайер, надиграл 31-ия в схемата французин Артюр Фис с 6:2, 6:3.

15-ият поставен Томи Пол (САЩ) се наложи във втория кръг над Лукаш Клайн от Словакия с 6:7(5), 6:1, 6:4 в първия си мач на клей кортове за сезона и ще играе срещу 21-я в схемата Франсиско Черундоло. Аржентинският тенисист се справи с унгареца Фабиан Марожан с 6:2,7:6(5).

Също в двубой от втория кръг представителят на Канада Денис Шаповалов надделя над 26-ия поставен аржентинец Томас Мартин Ечевери със 7:6(3), 6:3.