Fakti.bg | 29.04.2024 18:29:07 | 42

Отзиви след ЦСКА 1948 - Арда 1:1

ЦСКА 1948 и Арда Кърджали завършиха наравно 1:1 в мач от плейофната фаза в Ефбет лига.

След мача двамата треньори говориха за срещата. Ето какво заявиха те, цитирани от БТА:

Валентин Илиев – треньор на ЦСКА 1948:

„Не ни достигна това да вкараме втори гол. Едно по-добро второ полувреме. През първото играхме с доста приприяност и нервност. Не мога да си обясня защо, винаги си говорим, че трябва да изпитваме удоволствие на терена.

Започнахме със състава, с който играхме срещу Локомотив Пловдив, защото Жека все още не е възстановен, от няколко дни тренира с нас. Освен това гостуването ни в Пловдив беше доста добро. За съжаление през първото полувреме не ни се получаваха нещата.

С всеки изминал ден отборът изглежда все по-добре. Имахме много технически брак и нещата не се получиха така, както искахме“.

Николай Киров – треньор на Арда:

„Едно добро първо полувреме, стояхме добре тактически и съумяхме да отбележим гол. За жалост отново второто полувреме ни беше проблемно. От една безобидна наглед ситуация отборът на противника ни изравни. След червения картон нещата се промениха, щом резултатът е такъв, значи е справедлив.

Има още какво да се желае, проблемът при нас са вторите полувремена, тогава спада нашата динамика. Трябва да сме с повече самочувствие в боравенето с топката, особено когато я спечелим с преса, трябва по-бързо да търсим преход в атака и да създаваме повече ситуации.

Има още пет двубоя до края, четири точки не е огромна разлика. Изтървахме повратен момент, в който можеше да намалим тази разлика. Силите са изравнени в тази група, трябва да се готвим за следващия двубой“.