Ювентус с нова издънка
Ювентус и Салернитана завършиха наравно 1:1 в мач от 36-ия кръг на Серия А. Почти до края гостите имаха аванс от един гол, благодарение на Николо Пиероци, който порази мрежата на торинци в 27-ата минута.
Междувременно „бианконерите“ доминираха, но направиха куп пропуски. Все пак успяха да стигнат до хикс с гол в добавеното време на срещата на Адриен Рабио, пише dsport.bg.
Ремито оставя Юве на четвъртото място в класирането с актив от 67 точки, колкото има и Болоня. Салернитана остава на дъното с 16 точки. Тимът отдавна загуби шансове за оцеляване и през следващия сезон ще играе в Серия „Б“.
В 8-ата минута Ювентус пропусна да вкара ранен гол. Душан Влахович получи на стрелкова позиция и шутира от границата на наказателното поле. Винценцо Фиорило обаче съумя да избие.
Двайсетина минути по-късно Салернитана изненадващо излезе напред в резултата. Гостите се възползваха от ъглов удар. Жуниор Самбия центрира, а Николо Пиероци заби с глава топката в мрежата.
До почивката и двата отбора имаха по два добри шанса за гол, от които не се възползваха и резултатът се запази непроменен. Вратарят на „бианконерите“ Войчех Шчесни се отчете с две страхотни спасявания. Той спря Жуниор Самбия и Чуквубуйкем Иквуемеси. Пропуснатите шансове за Юве бяха от страна на Бремер и Андреа Камбиазо.
Логично след почивката Ювентус установи натиск, но започна да прави пропуск след пропуск. Час игра след началото Влахович отправи много опасен удар, топката премина на сантиметри встрани от целта.
Секунди по-късно при удар на Федерико Киеза защитник на гостите изчисти героично от голлинията.
С наближаването на края торинци ставаха все по-настоятелни. Десет минути преди изтичането на редовното време Аркадиуш Милик изпробва рефлекса на Фиорило. Вратарят се справи и съхрани крехкия аванс на Салернитана.
В 88-ата минута Фабио Мирети отправи мощен шут посока вратата на гостите. Те извадиха късмет, защото напречната греда ги спаси.
Във 2-рата минута от добавеното време Фиорило вече нямаше какво да направи. Адриен Рабио го преодоля и възстанови равенството.
До края Ювентус можеше да стигне и до пълен обрат в резултата. Ударът на Мирети от чиста позиция обаче не намери целта.
Прочети цялата публикация




Барселона планира сензационно завръщане на Оскар Мингеса
Ювентус похарчи 875 милиона за провален рестарт: от Артур до Опенда кризата няма край
Андреа проговори за опита за самоубийство
Атракционите може да спрат да функционират от 2 октомври заради законова пречка
"Петте очи"! САЩ ще обменят повече разузнавателна информация с Израел
Демерджиев за Кандев: Фактите сочат, че има предварително подготвен политически ход
Легендата се завръща: Peugeot подготвя първия електрически GTi в историята си
Млекопреработватели алармират: Новата заповед може да вдигне цените на млечните продукти с 40%
Нова полицейска операция в Бургас срещу наркоразпространението
Ман Сити готов да се раздели с цели осем играчи
Русенският обществен съвет по околна среда ще заседава тази седмица
ЕК предлага санкции срещу патриарх Кирил и водещи фигури в руския спорт
Иран: Американците подкопават дипломатическия процес чрез постоянни нарушения на примирието
Асоциацията за приятелство между Корея и България дари средства за обучението на наши студенти в Република Корея
Бразилците скочиха преди Мондиал 2026: Уважавайте ни, никой друг няма 5 звезди на гърдите си
Учени пресъздадоха климатичните условия, които се очакват в някои от градовете домакини на Световното по футбол
България е пета в ЕС по икономически ръст, показват данните на НСИ