Fakti.bg | 26.05.2024 17:09:07 | 34

Левски победи Лудогорец в мач без значение

Левски победи Лудогорец с минималното 1:0 на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от последния 35-и кръг на efbet Лига. Двубоят бе без абсолютно никакво значение чисто спортно-технически, но имаше огромна емоционална стойност, тъй като бе последен за капитана Николай Михайлов, треньора Николай Костов, а вероятно и някои други играчи, начело със спрягания за трансфер Хосе Кордоба, пише dsport.bg.

Най-сериозно внимание бе обърнато на Николай Михайлов. Той започна като титуляр и бе сменен в 13-ата минута, в символ на емблематичния за него №13, а той предаде щафетата на Пламен Андреев.

Единственото попадение в срещата реализира Фабио Лима в 48-ата минута след асистенция на Джавад Ел Джемили. В рамките на няколко минути малшансът на два пъти сполетя Асен Чандъров, който уцели греда в 83-ата минута, а в 85-ата бе изгонен, след като получи директен червен картон. Левски завърши сезона с 64 точки на четвъртото място, докато Лудогорец остана с 82 на първата позиция.

Преди началото на срещата наградени бяха старши треньорът на Левски Николай Костов и вратарят Николай Михайлов, за които това е последен мач за "сините".

В 13-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира меко отдясно, като Марин Петков нанесе удар, който бе блокиран, Фабио Лима отправи добавка, но в аут.

В заключителните секунди на 13-ата минута Николай Михайлов бе заменен по план от Пламен Андреев. Двата отбора му направиха шпалир, а феновете скандираха името му, то даде капитанската лента на Цунами и подобаващо бе изпратен в последния си мач с екипа на Левски. Капитанът на Левски мина на обиколка през всички сектори, за да поздрави привържениците на Левски. Някак символично започнаха и скандирания "Пламен Андреев", символизиращи предаването на щафетата.

Ники Михайлов след последния си мач за Левски: От този клуб тръгнах, за мен беше важно и тук да приключа

В 18-ата минута се стигна до първото положение за Лудогорец. След пробив отдясно на Спас Делев и неточен пас Келиан ван дер Каап сгреши с изчистването и подари топката на Клод Гонзалвеш, който стреля от движение, но покрай вратата, вече пазена от Пламен Андреев.

В 32-рата минута Марин Петков направи хубав пробив отляво и пусна към Рикардиньо, който нанесе удар от движение от границата на вратарското поле, но в корнер. След това се стигна до заучено изпълнение, Марин Петков нанесе удар по диагонал, но в аут.

В 33-ата минута се стигна до ново положение за Левски. Джавад Ел Джемили навлезе в наказателното поле и стреля, но в ръцете на Дамян Христов. В 36-ата минута Марин Петков стреля директно от пряк свободен удар с левия си крак, но право в стената.

В 40-ата минута Спас Делев опита да изненада Пламен Андреев с удар от дистанция по диагонал, като стражът на "сините" изпита леки колебания, но от втория опит успя да улови топката.

Това бе и всичко по-интересно през емоционалното първо полувреме на стадион "Георги Аспарухов".

Още в началните секунди на второто полувреме Левски можеше да излезе напред в резултата. Галчев центрира към Рикардиньо, който не се ориентира добре и бранител на Лудогорец изчисти в корнер. При последвалото изпълнение Цунами бе изпуснат и стреля с глава, но Христов спаси.

В 48-ата минута Левски все пак вкара гол. Фабио Лима получи прекрасно извеждащо подаване и се озова очи в очи с Дамян Христов и нанесе удар в близкия ляв ъгъл, а с помощта на страничния стълб топката се озова в мрежата на Лудогорец - 1:0!

В 50-ата минута Лудогорец имаше отличен шанс да изравни, след като Владислав Найденов изведе Йоан Йорданов сам срещу Пламен Андреев. Нападателят обаче се засуети и не успя да нанесе удар, след което все пак успя да подаде към Спас Делев, който стреля мигновено, но бе блокиран.

Минута след това пред Левски се откри много добра възможност за второ попадение, след като Патрик-Габриел Галчев бе изведен с пас по въздух, но ударът му от воле излетя над вратата на Лудогорец. В 54-ата минута след добра атака на "сините" Патрик Мислович от нелоша позиция стреля над вратата.

В 57-ата атака след бърза контраатака на Левски Джавад Ел Джемили стреля мощно от далечна дистанция, но Дамян Христов внимваше и успя да избие. Марин Петков пробва добавка, но опитът му не успя.

След няколко спокойни минути, в 75-ата Марин Петков нанесе удар от далечно разстояние, с който вратарят на Лудогорец се справи.

В 80-ата минута на срещата от Сектор "Б" започнаха скандирания "Мъри Стоилов", което не се хареса на привърженици от секторите "А" и "В", които започнаха да освиркват.

В 83-ата минута след много добра комбинация между Патрик Мислович и Асен Чандъров, вторият стреля страхотно, но бе спрян от левия страничен стълб. Само две минути по-късно Чандъров бе изгонен заради високо вдигнат крак, който уцели Николай Николов в гърдите.

Така мачът завърши при резултат 1:0.