Fakti.bg | 27.05.2024 05:00:34 | 31

Барселона победи Севилия в последния мача на Шави

Барселона победи Севиля с 2:1 като гост в последен мач от сезона в Ла Лига. Двубоят бе последен и за треньорите на двата тима Шави Ернандес и Кике Санчес Флорес.

Барса поведе с гол на Роберт Левандовски след пас на Жоао Кансело след четвърт час игра. Севиля отвърна с две много добри атаки след 20-ата минута, но Адрия Педроса и Доди Люкебакио не се възползваха, пише БЛИЦ.

След половин час игра домакините стигнаха до гол (1:1), дело на Юсеф Ен Несири, който беше изведен на добра позиция и не сбърка.

В следващите минути Педри пропусна да изведе Барса, след като негов удар в 36-ата минута беше спасен, а друг малко след това срещна напречната греда.

Домакините също бяха спрени от гредата в 45-ата минута след удар с глава на Ел Насири. Точно четвърт час след началото на втората част младокът Фермин Лопес се разписа за 2:1 за Барселона с удар в долния ляв ъгъл. Пет минути по-късно Жоао Фелипс се отчете с пропуск пред вратата на Севиля.

15 минути преди края Маркао нанесе коварен удар към вратата на Барса, но Марк-Андре тер Стеген спаси.

До края гол бе падна и Барселона приключва сезона на второ място с 85 точки - на десет пред шампиона Реал и на 4 пред третия Жирона. Севиля е на 14-а позиция с 41. В други срещи от Ла Лига:

Хетафе - Майорка 1:2 Лас Палмас - Алавес 1:1 Селта Виго - Валенсия 2:2