Fakti.bg | 03.06.2024 17:40:13 | 29

След победа над Грузия, България си осигури място на осминафиналите на Европейското по мини футбол

Националният отбор на България победи с 2:0 Грузия във втория си мач от Група “Е” на Европейското първенство по мини футбол. Родният тим записа втори успех в турнира, като така си гарантира излизане от групите и класиране за елиминационната фаза, предава сайтът Спортал.

След вчерашната драматична победа над Португалия с 3:2 днес “лъвовете” доминираха на терена и почти безпроблемно успяха да победят грузинския тим. И двата гола паднаха през второто полувреме, когато първо Димитър Димитров записа дебютно попадение (33’), а след това Мирослав Кайряков удвои (45’). Грузия пък остана с човек по-малко преди второто попадение на родния тим след червен картон на Екизашвили (43').

Така с 6 точки от първите си два мача България засега оглавява групата. “Лъвовете” няма как да бъдат изместени от някое от първите две места, които дават право на директно класиране напред в турнира. Втори засега е отборът на Сърбия, който по-рано днес победи Португалия и събра в актива си 4 точки. Трета е Грузия с 1 пункт, а последни са “мореплавателите” с 0.

Кой ще заеме първото и кой второто място ще се реши утре в пряк балкански сблъсък между България и Сърбия в последния кръг от груповата фаза.

Двубоят започна спокойно, като двата тима се разучаваха през първите минути. В 5-ата обаче се откри първата сериозна възможност в срещата, която бе на сметката на България. Силен шут отляво рикошира в противников играч и излезе в ъглов удар.

В следващите минути отново не предоставиха нищо интересно. Грузия не оказваше натиск в предни позиции, като на два пъти само обстрелва вратата на “лъвовете” от разстояние, но без успех. В 15-ата минута Веселин Филипов отправи хубав удар, който бе спасен, а в последвалия корнер вратарят на Грузия трябваше да се намесва след шут от воле. Така след първите 25 минути резултатът остана 0:0.

Второто полувреме обаче започна добре за българите. След няколко атаки в 33-ата минута Димитър Димитров успя да открие резултата. Футболистът смени добре посоката и със силен шут в средата на вратата реализира за 1:0.

В следващите минута грузинците започнаха да се изнервят, след като губеха в резултата, а в атака не можеха да застрашат особено вратата на българите. В 43-ата минута груба игра на Темурази Екизашвили доведе до неговото изгонване и така Грузия остана с четирима футболисти на терена.

Само две минути по-късно България направи резултата 2:0. След прекрасно подаване Мирослав Кайряков остана сам срещу вратаря и промуши топката между краката му, за да доближи родния тим още по-близо до победата.

До края на мача родният тим не допусна никакви грешки и спокойно стигна до втора победа на това Европейско първенство.