Cross.bg | 05.06.2024 04:01:00 | 54

България се озъби и продължи голямата тенденция срещу Румъния

България, воден от Илиан Илиев, продължи с положителната си серия в мачовете под ръководството на новия селекционер. Родните „лъвове" не се дадоха по никакъв начин на участника в групите в UEFA EURO 2024 и направиха 0:0 като гост на Румъния. В хода на мача „трикольорите" ни позволиха на съперника да владее повече топката, но румънците се лутаха повече с нея, отколкото да създават опасности пред Иван Дюлгеров. Все пак през второто полувреме вече бившият вратар на Черно море блесна на стадион „Стяуа" в Букурещ, след като изби дузпа, изпълнена от Денис Ман и запази „нулите" в северната ни съседка. Позитивите от тази проверка могат да бъдат много за Илиан Илиев, чиято селекция вече е в серия от пет поредни мача без поражение под ръководството на варненския специалист. За националите предстои нова визита в контролни мачове, този път срещу Словения на стадиона в Любляна - „Стожице", като това ще са последните ни проверки преди идните мачове от групата за Лигата на нациите. С това равенство българският национален отбор продължи тенденцията да не допуска поражение от Румъния, като последното поражение датира от 1989-а година. Илиан Илиев разполага сред титулярите цели седем човека, които са част от родната efbet Лига, а най-солидно представяне има от тима на Черно море