Fakti.bg | 06.06.2024 03:45:23 | 23

Испания разгроми Андора преди Евро 2024 (ВИДЕО)

Испания победи Андора с 5:0 в приятелски двубой за подготовка за предстоящото Европейско първенство в Германия. Попаденията за именития тим бяха дело на Айосе Перес, Феран Торес, а Микел Оярсабал наниза хеттрик. Отборът на Де ла Фуенте бе по-добрият през цялото време и напълно заслужено спечели. През първата част отборът на Испания бе пасивен особено в атакуващ план, но през втората част успя да се раздвижи. Страхотно впечатление направи и Фермин Лопес. Следващия съперник на Испания е Северна Ирландия в последна контрола преди Евро 2024.

В първите 15 минути отсъстваха головите положения в срещата, като предимно Испания владееше топката, а Андора бе добре подреден и чакаше възможности на контраатака. В 24-а минута логичното се случи, като след корнер Пау Кубарси отклони топката към Айосе Перес, а последният се завъртя чудесно в наказателното поле, като насочи силен удар в близкия ъгъл и успя да открие резултата - 1:0.

Двайсетина минути след това Алекс Гарсия подцени ситуацията и това даде възможност на футболист на Андора да обстрелва Рая, който обаче внимаваше и успя да улови. В ответната атака Феран Торес получи великолепен пас, като намери Алваро Мората, а последният стреля от чиста позиция, като не остави шансове на вратаря на малката страна. Попадението обаче бе отменено поради засада на Мората.

В заключителните минути на първата част Феран Торес се стрелна в наказателното поле, за да достигне пас и да нанесе удар по трева по посока на десния ъгъл, но Икер Алварес се справи с лекота.

В 53-а минута Алекс Гарсия показа страхотна работа с топка в крака, а след това кълбото се озова на левия фланг, където Айосе Перес пусна пас по конец към Микел Оярсабал, който с едно докосване завърши прецизно, за да удвои резултата - 2:0 за Испания.

В 66-а минута Испания организира бърза атака, а Феран Торес получи дълго подаване в предни позици, като се озова в наказателното поле и бързо центрира към Микел Оярсабал, за когото остана най-лесното и запазвайки хладнокръвие изпрати топката във вратата на съперника - 3:0 за Испания.

В 73-а минута Микел Оярсабал отново бе замесен в действието, като получи късо подаване в късто населеното наказателно поле и стреля от движение, но стражът на Андора спаси. При добавката обаче футболистът на Реал Сосиедад бе безпощаден и успя да отбележи, маркирайки своя хеттрик - 4:0 за Испания.

В 81-а минута Фермин Лопес демонстрира великолепния си поглед върху играта, като извеждащият му пас към Феран Торес бе вълшебен, а футболистът на Барселона отигра с добро първо докосване, а след това завърши във вратата на съперника - 5:0.

В 89-а минута Робин Льо Нормас се извиси високо след корнер, за да стреля с глава, но опитът му, прицелен в долния десен ъгъл, бе осуетен от стража на Андора.