Fakti.bg | 16.06.2024 08:44:43 | 31

Спалети отсече, че "…иска по-зла Италия"

Селекционерът на Италия Лучано Спалети коментира слеч мача с Албания (2:1), че играчите му трябва да бъдат по-агресивни и директни, когато се изправят срещу Испания във втория си мач от груповата фаза на Евро 2024, предава БТА. Избраниците на Спалети допуснаха най-бързия гол на еврофинали още в 23-а секунда, но бързо се съвзеха и обърнаха за 2:1 до 16-а минута с голове на Бастони и Барела.

"Изключихме при гола на Албания, но трябва да оценим желанието да опитаме да играем футбол, дори когато нещата станаха трудни“, каза той. Спалети беше ясен, че Италия трябва да се подобри за мача в четвъртък срещу Испания, която победи Хърватия с 3:0.

"Има редица неща, които все още трябва да подобрим, защото грешахме в твърде много ситуации. Трябва да бъдем по-зли и подредени в начина, по който изграждаме играта, освобождаваш човек, но след това трябва да отидеш и да удариш съперника. Ние си мислехме, че сме брилянтни в това, просто да притежаваме топката, което не носеше много опасности за противника. Трябва да движим топката малко по-бързо, защото се справихме зле в някои случаи, но срещу Испания вероятно ще има шансове да играем повече с топката напред, тъй като те са склонни да бъдат по-агресивни в пресата си, може да има по-голямо поле за игра зад защитната им линия", коментира още Спалети.