Fakti.bg | 17.06.2024 15:00:36 | 20

Румъния с "класическа" победа над Украйна на старта на Евро 2024

Румъния започна по фантастичен начин участието си на Евро 2024, след като в първия мач от Група Е победи с 3:0 Украйна. Головете за успеха реализираха Николае Станчу, Разван Марин и Денис Драгшу.

Украйна бе по-активният отбор в първите 20 минути на срещата, но двата отбрудно достигаха до опасни ситуации.

Въпреки превеса, първото попадение в мача бе за Румъния. В 29-ата минута украинците опитаха да разиграват топката близо до вратата си, вратарят им Лунин направи грешка, Николае Станчу получи топката и с мощен удар от границата на наказателното поле откри за 1:0.

Десет минути по-късно Николае Станчу стреля от дистанция, но топката се отби в гредата.

До почивката резултатът остана непроменен.

В 53-ата минута Разван Марин успя да се ориентира много добре и бързо стигна до отскочила топка. Играчът на Емполи стреля отдалеч, много мощно, за да прати топката във вратата за 2:0.

Пет минути след това последна заучено разиграване след корнер за румънците, топката достигна до Денис Драгуш, който завърши отблизо с прецизен удар за 3:0.

Чак след третия гол селекционерът на Украйна Серхий Ребров реши да прави смени, за да реагира на случващото се на терена. Това обаче не промени хода на срещата и в крайна сметка Румъния спечели трите точки и вече гледа към следващия мач срещу Белгия на 22 юни.